Kontserdid

ERSO JA NEEME JÄRVI ODESSAS. VI rahvusvaheline festival “Odessa Classics”

11. juuni 2020 kell 19 — Odessa Filharmoonia
12. juuni 2020 kell 21 — Potjomkini trepid, Odessa

11. JUUNI
Arvo Pärt
“Fratres” (Eduard Tubina mälestuseks)
“Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”
“Pro et contra”
“Swansong”

Johannes Brahms
Serenaad nr 1

THEODOR SINK tšello
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


12. JUUNI

Sergei Rahmaninov
Klaverikontsert nr 2

Carl Nielsen
Süit muusikast näidendile “Aladin”

ALEKSEI BOTVINOV klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


Käesoleval aastal oma 85. sünnipäeva tähistav helilooja Arvo Pärt ja viimast hooaega ERSO peadirigendina tegev Neeme Järvi on koos ERSOga kutsutud peakülalisteks juunis Ukrainas toimuvale suurimale klassikalise muusika festivalile “Odessa Classics”.

Neeme Järvi nimetab Odessat tõeliseks muusikalinnaks, kus on sündinud ja tegutsenud sellised väljapaistvad muusikud nagu David Oistrahh ja Emil Gilels, kellega tal on olnud au olla nii sõber kui ka lavapartner.

“Odessa Classics” on 2015. aastal pianist Aleksei Botvinovi algatatud festival, millel on algusest peale olnud tugevad sidemed eesti kultuuriga. Esimese festivali peaesinejaks oli Hortus Musicus ja toetajaks kultuuridiplomaatia edendaja Meelis Kubits. 2018. aastal lõppes Neeme Järvi ja ERSO Armeenia ja Gruusia turnee kontserdiga festivalil “Odessa Classics Batumi Weekend”.

11. juunil annab ERSO Pärdi loomingule pühendatud kontserdi Odessa Filharmoonias, 12, juunil esinetakse hiiglaslikel Potjomkini treppidel, tegemist on tasuta vabaõhukontserdiga, kuhu on oodata üle kümne tuhande kuulaja.

Festivali kunstiline juht Aleksei Botvinov ütleb, et tal on väga hea meel Neeme Järvi ja ERSO esinemise üle VI rahvusvahelisel festivalil “Odessa Classics”. “ERSO esinemine Odessas on oluline kultuurisündmus mitte ainult festivali, vaid kogu Ukraina jaoks. Mul on väga hea meel, et meie festivalil on võimalus õnnitleda Arvo Pärti tema 85. sünnipäeva puhul,” lisab Botvinov.


Osta pilet