Kontserdid

ERSO KEELPILLIORKESTER

ERSO kontsertmeister Arvo Leibur.

17. november 2018 kell 19 — Harvikeri tehas (Jaluse, Raplamaa)
18. november 2018 kell 13.30 — Vihula mõis (Vihula, Haljala vald, Lääne-Virumaa)
18. november 2018 kell 19 — Geneva kontserdimaja (Võidu prospekt 2, Narva)
19. november 2018 kell 19 — Tartu ülikooli aula (Ülikooli 18, Tartu)
21. november 2018 kell 19 — Võru Kannel (Liiva 13, Võru)
23. november 2018 kell 19 — Haapsalu kultuurikeskus (Posti 3, Haapsalu)

Anton Arenski
“Variatsioonid Tšaikovski teemale”

 Pjotr Tšaikovski
“Mälestused Firenzest” (“Souvenir de Florence”)
“Mälestused kallist paigast” (“Souvenir d’un lieu cher”)

ERSO keelpilliorkester
ARVO LEIBUR
viiul
JOHANNA MARIE KORK
viiul
Dirigent ARVO LEIBUR


ERSO keelpilliorkestrit juhatab ERSO kontsertmeister Arvo Leibur, kelle tegevus solisti ja kammeransamblistina on pälvinud tunnustust nii kodu- kui välismaal. Arvo Leiburi koostöö ERSOga sai alguse juba tema õpingute ajal, ligi 30 korral on ta ERSO ees astunud üles solistina ning 18. hooaega töötab ta orkestri kontsertmeistrina. Tema panust on hinnatud mitme preemiaga, sh Eesti Muusikanõukogu aastapreemia silmapaistva solistitegevuse ja ERSO kõlapildi kujundamise eest (2005), Hollandi Kuningriigi Oranje-Nassau ordeni pikaajalise töö eest Hollandi sümfooniaorkestrite kontsertmeistrina (2008) ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kaaluka panuse eest Eesti muusikaellu ja keelpillikultuuri arengusse (2015).

Arvo Leibur: “Kontsertmeister on nagu vahelüli dirigendi ja orkestri vahel. Aga võib tekkida ka olukordi, kus kontsertmeister peab suutma proovi läbi viia, kasvõi mingite raskete kohtade läbimängimiseks.”

Johanna Marie Kork. Foto Mait Jüriado.

Koos Arvo Leiburiga on solistina orkestri  ees noor viiuldaja Johanna Marie Kork, kes ERSO koosseisuga liitus möödunud aastal. Ta on lõpetanud EMTAs magistriõppe (cum laude) dotsent Arvo Leiburi juhendamisel, täiendanud end Verona konservatooriumis ning osalenud arvukatel meistrikursustel. Ta on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, EMTA ja TMKK sümfooniaorkestri ees ning mänginud Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Glasperlenspiel Sinfonietta, I Virtuosi Italiani ning Bergamo ja Brescia festivali orkestri koosseisus.

Instrumentaalansamblite Violina ning La Phoenix asutajaliikmena on Johanna Marie ületanud piire klassikalise muusika, rahvamuusika ning popmuusika vahel, viies klassikalise muusika pärlite tänapäevased töötlused ka kontserdisaalidest väljapoole. Arvukad kontserdireisid on teda viinud Austraaliasse, Peruusse, Ameerika Ühendriikidesse, Indiasse, Taisse, Hongkongi, Venemaale, Kaukaasiasse ning üle kogu Euroopa.

Kontserdid on üks osa ERSO eriprojektist “100 kontserti Eestile”.

Piletid:
Harvikeri tehas: 10 € / 7 €
Vihula mõis: TASUTA
Geneva kontserdimaja: 10 € / 7 €     OSTA PILET
Tartu ülikooli aula: 12 € / 8 €     OSTA PILET
Võru Kannel: 10 € / 8 €     OSTA PILET
Haapsalu kultuurikeskus: 12 € / 8 €     OSTA PILET
     Haapsalu kontserti toetab Utilitas.