Kontserdid

ERSO LIVE: EINO TAMBERG 90. LASTELAULUD

1. juuni 2020 kell 10 — ERSO virtuaalne kontserdisaal

“Poelaul” (tekst Ellen Niit)
“Kassilaul” (tekst Ellen Niit)
“Kõdilaul” (tekst Jaan Kaplinski)
“Hällilaul nukule” (tekst Leili Andre)
“Magusad sõrmed” (tekst Jaan Kaplinski)
“Suveöö laul” (tekst Ellen Niit)
“Vannimineku laul” (tekst Paul-Eerik Rummo)
“Karumõmmi unelaul” (tekst Heljo Mänd)

Solist MARIANNE LEIBUR
Saateansambel koosseisus
ARVO LEIBUR viiul
KADI VILU viiul
RAIN VILU vioola
TÕNU JÕESAAR tšello
LINDA VOOD flööt
MARTEN ALTROV klarnet
MADIS METSAMART löökpillid
JOEL REMMEL klaver

Seaded instrumentaalansamblile on teinud Elis Hallik.

Otseülekande Estonia kontserdisaalist toovad kuulajateni Tammo Sumera ja Klassikaraadio.


Lastekaitsepäeval tervitame oma kuulajaid eesti  lastelaulude klassikaga. Paljudele võib olla üllatuseks, et meile nii tuttavate ja omaste laulude muusika on kirjutanud helilooja Eino Tamberg.

Suur osa praegustest emadest-isadest on omal ajal uinunud ETV laulusaates “Entel-tentel” kuulsaks saanud “Karumõmmi unelaulu” saatel ning loodetavasti on ka praegustele lastele tuttav väike tubli mõmmik, kelle memm läks maasikale ja taat läks vaarikale ning kellel mesimumm soovitas ise endale unelaulu laulda. Vanni minnes lauldakse ju ikka “Pinni ja panni” ning kes meist sellest seebuvahu söömise rõõmustki puutumata on jäänud.

Need ja mitmed teised Eino Tambergi armastatud lastelaulud kõlavad 1. juunil lauljatar Marianne Leiburi ning ERSO ansambli esituses.

Marianne Leiburi sõnul on laval olles tunda, et esinejatele on Tambergi lastelaulud ammusest ajast tuttavad  ning ta lisab, et ise teab ta kõige paremini “Karumõmmi unelaulu”. “Lapsena oli mul Jaan Kaplinski luuleraamat “Kuhu need värvid jäävad” Edgar Valteri illustratsioonidega. Selle kaanel on kunstnik kujutanud väga kihvtilt Kõdisid,” meenutab kontserdi solist ning mainib, et nii mõnigi Kaplinski luuletus on Tambergi lastelauluks saanud.

Marianne Leibur Tallinnast pärit lauljatar ja viiulimängija, kes õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris ning sel õppeaastal täiendab ennast Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Möödunud hooajal sai ta laiemalt tuntuks TV3 saates “Su nägu kõlab varsti tuttavalt” ning möödunud aasta lõpus avaldas oma debüütalbumi, mis nomineeriti ka Eesti Muusikaauhindadel aasta debüütalbumi tiitlile. 2019. aastal pälvis ta ka esikoha ja Raimonds Paulsi eripreemia rahvusvahelisel konkursil “Riga Jazz Stage” ning hiljuti nimetati ta nooreks jazzitalendiks 2020. Lisaks laulmisele tegeleb Marianne ka heliloominguga ning eelmisel aastal sai tema pala “Tinasõdur” Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil esimese koha.

ERSOga seovad Mariannet aga lausa kaks vanemat põlvkonda: tema vanaisa, legendaarne löökpillimängija ja laulja Kalju Terasmaa oli üle poole sajandi ERSO löökpillirühma kontsertmeister, tema isa, viiuldaja  Arvo Leibur on praegu ERSO kontsertmeister ning ema Terje Terasmaa mängib ERSO löökpillirühmas.