Kontserdid

ERSO TURNEE KESK-EUROOPAS: Austria, Tšehhi, Saksamaa

20. september 2019 kell 19.30 — Viini Musikvereini kuldne saal
22. september 2019 kell 11 — Linzi Brucknerhausi suur saal
23. september 2019 kell 20 — Praha Rudolfinumi Dvořáki saal
24. september 2019 kell 20 — Erlangeni Heinrich-Lades-Halle
26. september 2019 kell 20 — Vierseni Festhalle
27. september 2019 kell 19.30 — Bregenzi Festspielhausi Bodensee saal 

NICOLA BENEDETTI viiul
YE-EUN CHOI viiul
Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigendid NEEME JÄRVI ja MIHHAIL GERTS

Esmakordselt läheb ERSO turneele, mille korraldaja on üks tuntuimaid rahvusvahelisi artistide agentuure IMG Artists.

Turnee avakontsert toimub Viini Musikvereini kuldses saalis, mis igapäevaselt on Viini Filharmoonikute kodu. See on Berliini Konzerthausi kõrval juba teine maailma kontserdipaikade absoluutsesse tippu kuuluv saal, mida maestro Järvi ja ERSO külastavad. Järgmine kontsert Linzi Brucknerhausi suures saalis kuulub Linzi rahvusvahelise Bruckneri festivali programmi. Alates 1974. aastast toimuval Brucknerfestil esineb ERSO Neeme Järvi juhatusel kõrvuti Linzi Bruckneri Orkestri ja dirigent Markus Poschneri, Müncheni Filharmoonikute ja dirigent Valeri Gergijevi, Champs-Élysées’ Orkestri ja Philippe Herreweghe, Berliini Kontserdimaja Orkestri ja paljude teistega.

ERSO ja Neeme Järvi kolmas kontsert lõpetab Praha selle-aastase Dvořáki festivali. Rudolfinumi Dvořáki saal on Tšehhi Filharmoonikute kodu ning just seal on juba üle 70 aasta toimunud olulisimad kuulsa “Praha kevade“ festivali kontserdid. Eesti muusikutest on alates 2008. aastast toimuval Praha Dvořáki festivalil varem esinenud Paavo Järvi ning Arvo Pärdi kavaga Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Kahte kontserti Saksamaal – Erlangenis ja Viersenis – juhatab Mihhail Gerts ning turnee viimaseks kontserdiks naastakse Austriasse, et anda kontsert Bregenzi Festspielhausi Bodensee saalis.