Kontserdid

ERSO VARSSAVIS. Rahvusvaheline Kesk- ja Ida-Euroopa muusikafestival “Eufonie”

ERSO ning orkestri peadirigent ja kunstiline juht Olari Elts. © Krõõt Tarkmeel.

24. november 2021 kell 19.30 — Varssavi rahvusliku filharmoonia kontserdisaal

Arvo Pärt
“Swansong”     ~6’

Erkki-Sven Tüür
“Tormiloits”     ~4’

Jean Sibelius
Viiulikontsert     ~35’
Sümfoonia nr 5     ~35’

VERIKO TŠUMBURIDZE viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


Rohkem infot ja piletid


Poolas toimuv rahvusvaheline Kesk- ja Ida-Euroopa muusikafestival “Eufonie” ühendab riike ja rahvaid alates Balkani maadest läbi Rumeenia, Austria, Tšehhi, Ungari, Poola, Slovakkia, Ukraina ja Valgevene kuni Balti riikideni, ajuti on kaasatud ka Skandinaavia maad. Ida ja Lääne kultuurienergiat sünteesival festivalil on esindatud eri ajastud ja stiilid. 2021. aasta festivali keskmes on romantism, mil pead tõstis rahvuslik liikumine ja esile kerkisid rahvuslikud koolkonnad. Festival “Eufonie” sai alguse 2018. aastal, kui sellega tähistati Poola iseseisvuse taastamise 100. aastapäeva.

Eesti muusikutest on festivalil varem esinenud Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste ning Collegium Musicale ja dirigent Endrik Üksvärav. Sel aastal astub lisaks ERSO-le ja Olari Eltsile meie muusikutest üles ka dirigent Anu Tali, kes 20. novembril juhatab Poola Rahvuslikku Katowice Raadio Sümfooniaorkestrit.

ERSO ja Olari Elts viivad Varssavisse Pärdi, Tüüri ja Sibeliuse muusikat ühendava kava. Kontserdi solist on gruusia viiuldaja, 2016. aasta rahvusvahelise Henryk Wieniawski konkursi võitja Veriko Tšumburidze.