Kontserdid

FAUST-SÜMFOONIA

28. märts 2014 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja GURMEE III kontsert

Richard Wagner. Sissejuhatus ooperile “Nürnbergi meisterlauljad” (“Die Meistersinger von Nürnberg”)
Erkki-Sven Tüür. “Ekstaatiline palverändur” (“Peregrinus ecstaticus”), klarnetikontsert (Eesti esiettekanne)
Ferenc Liszt. “Faust-sümfoonia” (“Eine Faust-Symphonie”)

CHRISTOFFER SUNDQVIST (klarnet)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent HANNU LINTU


Hannu Lintu alustas hooajast 2013/2014 tööd Soome Raadio sümfooniaorkestri peadirigendina. Lisaks tihedale koostööle Soome orkestritega on ta oodatud külalisdirigent paljude Euroopa, Lõuna- ja Põhja-Ameerika ning Austraalia orkestrite ees. ERSO ees debüteeris Hannu Lintu aastal 2007.

Christoffer Sundqvist. Foto Heikki Tuuli.

Christoffer Sundqvist. Foto Heikki Tuuli.

Soome Raadio sümfooniaorkestri esiklarnetist Christoffer Sundqvist on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ning inspireerinud oma mänguga mitmeid Soome heliloojaid. “Christoffer Sundqvist on tõusnud Soome tippklassi instrumentalistide hulka. Tema sujuv musitseerimine, rütmiline nõtkus, äärmuslikult rikkalik kõlaspekter ja suurepärane stiilitaju lummavad nii orkestrisoolodes, kammermuusikas kui ka sooloesinemistel” (Helsingin Sanomat 3.9.2011)

Erkki-Sven Tüüri klarnetikontsert “Ekstaatiline palverändur” on kirjutatud Soome Raadio tellimusel ning selle esiettekanne kõlas 4. septembril 2013 Helsingi Musiikkitalos Hannu Lintu esimesel kontserdil Soome Raadio sümfooniaorkestri peadirigendina, solistiks oli Christoffer Sundqvist. Kohapeal käis muusikasaade “MI”: VAATA (“Mi”, 17.10.2013)

“Klarnetikontserdi pealkiri “Ekstaatiline palverändur” annab meile vihje ühele võimalusele tõlgendada solisti karakterit. Kujutlegem palveränduri takistuste- ja ohtuderikast rännakut ihaldatud eesmärgi poole, tema söakust ja tarmu vaheldumisi kurnatuse ja väsimusega; reaalsetest füüsiliselt tajutavatest raskustest jagusaamist vaheldumisi vaimuilmas toimuvate võitlustega…” (Erkki-Sven Tüür) “Tegelikult on mõtted alati seal, kus nad on ja sa annad neile lihtsalt sobiva vormi. Ilmselt see klarnetikontsert väljendab lihtsalt seda, kus ma olin omadega anno 2012, ” arvas helilooja Erkki-Sven Tüür oma Soomes ette kantud klarnetikontserdist “Peregrinus Ecstaticus”. “Mulle meeldib see jõud ja väljendusrikkus, mis selles muusikas peitub,” rääkis kontserdi solist Christoffer Sundqvist.

Erkki-Sven Tüür. Foto: Schander

Erkki-Sven Tüür. Foto: Schander

Veebruaris 2014 pälvis Erkki-Sven Tüür oma selle hooaja alguses Helsingis esiettekandele tulnud teoste “De profundis” ja klarnetikontsert “Ekstaatiline palverändur” eest Eesti Vabariigi riikliku kultuuripreemia. Mõlemad teosed kõlavad veel sel hooajal ka ERSO esituses (“De profundis” 11. aprillil  Olari Eltsi juhatusel ning “Ekstaatiline palverändur” 28. märtsil Christoffer Sundqvisti soleerimisel ja Hannu Lintu juhatusel).

Piletid: 20 € / 15 €. Kontserdi korraldaja ERSO.


ERSO toob hooajal 2013/2014 kuulajateni viis põnevat kontserdisarja: ERSO Estonias, FESTIVO, MAESTRO, 1001 ÖÖD ja GURMEE.

Kontsert “FAUST-SÜMFOONIA” kuulub sarja GURMEE, milles on kokku 4 kontserti:

• 24.01.2014 OOPERIGALA
• 21.02.2014 LIHTSALT MOZART
• 28.03.2014 FAUST-SÜMFOONIA
• 2.05.2014 FOOKUSES OLLI MUSTONEN

Sarjapilet 48 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 36 €. Sarja GURMEE piletid on müügil kuni 24.01.2014 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning internetis.