Kontserdid

GRAND FINAL

Olari Elts. Foto Krõõt Tarkmeel.

4. juuni 2021 kell 18 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Heliorg” IV kontsert

Jüri Reinvere
Katkendid ooperist “Minona” (esiettekanne Eestis)

Mirjam Tally
“Lament” (esiettekanne Eestis)

Ludwig van Beethoven
Sümfoonia nr 9 d-moll, op. 125

AILE ASSZONYI sopran
KAI RÜÜTEL metsosopran
MATI TURI tenor
EGILS SILIŅŠ bass
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


NB! Kontserdi kuupäev on muutunud. 4. juuni kontserdile on sissepääes 14. maiks 2021 ostetud piletitega. Soovi korral vahetatakse piletid ümber või ostetakse tagasi. Täpsema info leiate  siit: www.erso.ee/piletid.


ERSO hooaja lõppkontsert “Grand final” võtab suurejooneliselt kokku lõppeva Beethoveni 250. sünniaastapäevale pühendatud hooaja ning loodame väga, et sellega lõpeb ka keerukas ja rohkelt väljakutseid pakkunud piirangute aeg.

ERSO peadirigendi ja kunstilise juhi Olari Eltsi dirigeerimisel kõlab Ludwig van Beethoveni looming, samuti selle nüüdisaegne peegeldus, uus vaatenurk. Kontserdi peateoseks on Beethoveni IX sümfoonia – suurmeistri loomingu kokkuvõte, hiilgava arengutee võimas lõppakord ja samas teerajaja uude ajastusse, romantismi. Sümfoonia finaaliks on solistide ja kooriga esitatav hümn rõõmule ja vendlusele, milles kajastub inimkonna lõppematu ning igavesti ajakohane usk ja lootus paremasse homsesse.

Beethoveni enda suurteose kõrval tulevad esmakordselt Eestis ettekandele kaks Beethovenist inspireeritud teost. Kõigepealt katkendid Jüri Reinvere värskeimast, möödunud aastal Saksamaal Regensburgi teatris esietendunud ooperist “Minona”, milles ajaloolistele faktidele tuginedes rullub lahti vägagi tõenäoline lugu Beethoveni seostest Eestiga ning tema siinmail kasvanud tütrest Minonast. Ning teise üllatusena Eesti publikule Mirjam Tally just Beethoveni IX sümfooniast inspireeritud “Lament”, mis valmis 2014. aastal Rootsis toimunud kontserdisarja “Beethoven & Beyond” tellimusel. Toona tulid pooleteise nädala jooksul ettekandele kõik Beethoveni üheksa sümfooniat ning nendega koos üheksa helilooja Beethovenist inspireeritud muusika.

Solistidena on Reinvere “Minonas” ja Beethoveni IX sümfoonia kuulsa “Rõõmu-teemaga” finaalis orkestri ees kõrge rahvusvahelise lennuga Eesti lauljad sopran Aile Asszonyi, metsosopran Kai Rüütel ja tenor Mati Turi ning mainekatel maailma ooperilavadel esinev Läti bass-bariton Egils Siliņš. Kaastegev on Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Piletid: 25 € / 18 €     PILETILEVI     PILETIMAAILM


Meil on hea meel teatada, et tänu valitsuse eriloale võime ERSO hooaja lõppkontserdil „Grand final“ saali lubada esialgu kavandatud 200 asemel 400 inimest. Seega on müüki tulnud lisapiletid.

Selleks, et tagada kõikide kontserdikülastajate turvalisus, on Terviseameti poolt ette nähtud kõikide kontserdikülastajate testimine. Igal piletiostjal tuleb kontserdile tulles teha kiirtest Estonia kontserdisaali fuajees, sealhulgas ka neil, kes on vaktsineeritud või kellel on koroonaviirus läbi põetud. Kiirtestid on kontserdikülastajate jaoks tasuta.

Et vältida vahetult enne kontserti tekkivaid järjekordi, ootame kõiki piletiostjaid tegema võimaluse korral kiirteste päeva jooksul kella 10 ja 16 vahel Estonia kontserdisaalis. Kiirteste viib läbi turvafirma Meeskond.

Koostöös Terviseametiga ja firmaga Certific (www.certific.co) aitame kaasa viiruseleviku tõkestamisele ning tagasipöördumisele tavaelu rütmi. Terviseamet palub kõigil kontserdikülastajatel viis päeva pärast kontserdikülastust teha kordustest, mille anname Teile kaasa koos esimese testiga. Kordustesti saab teha kasutades Certific Appi. Lisainfo leiate Certificu kodulehel: https://certific.co/


Kõikidele kordustesti tegijatele pakume ERSO uue hooaja piletite eelbroneerimise võimalust. Nii saate valida parema istekoha ning osta piletid enne kui need jõuavad avalikku müüki. Eelbroneerimine avaneb 21. juunil ning kestab kuni 27. juunini. Kordustesti tegijaid teavitame eelbroneerimise võimalusest e-kirja teel.


Kõigil soovijatel on võimalik kontserti jälgida ERSO TV ja Klassikaraadio vahendusel.

Korraldajal on õigus teha muudatusi vastavalt olukorrale.


KONTSERDISARI “HELIORG”
sarja esitleb Inchcape BMW esindus

I: RAHVUSVAHELINE MUUSIKAPÄEV, 1.10.2020
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigendid OLARI ELTS ja TÕNU KALJUSTE

II: BEETHOVEN JA KOTZEBUE, 12.02.2021
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, EMTA lavakunstikooli XXX lennu üliõpilased Lembit Petersoni juhendamisel, EMTA sümfooniaorkester, ERSO, dirigent OLARI ELTS

III: DVOŘÁK JA ISSERLIS, 12.03.2021
STEVEN ISSERLIS tšello, ERSO, dirigent JOSEPH SWENSEN

IV: GRAND FINAL, 4.06.2021 (algselt kavandatud kuupäev 14.05.2021)
AILE ASSZONYI sopran, KAI RÜÜTEL metsosopran, MATI TURI tenor, EGILS SILIŅŠ bass, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, ERSO, dirigent OLARI ELTS

Sarjapiletid (neli kontserti): 74 € / 59 €* (üksikpiletitena ostes 100 € / 72 €*).
* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.