Kontserdid

HAKKAB JUBA KUJUNEMA

12. juuni 2020 kell 16 — Estonia kontserdisaal
12. juuni 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Wolfgang Amadeus Mozart
Serenaad D-duur, KV 239 (Serenata notturna)

Alessandro Marcello
Oboekontsert d-moll
Solist GUIDO GUALANDI

Claude Debussy
Danse sacrée et danse profane (“Pühalik tants ja ilmalik tants”) harfile ja keelpilliorkestrile
Solist IVÁN BRAGADO POVEDA

Jean Françaix
Divertisment fagotile ja keelpillidele
Solist PEETER SARAPUU

ERSO keelpilliorkester
I VIIUL: Triin Ruubel-Lilleberg, Marge Uus, Elisabeth Härmand, Piret Sandberg, Kaarin Lehemets
II VIIUL: Kaido Välja, Triin Krigul, Miina Laanesaar, Johanna Marie Kork, Mari-Katrina Suss
VIOOLA: Liina Žigurs, Helena Altmanis, Sandra Klimaitė, Karin Sarv
TŠELLO: Theodor Sink, Silvia Ilves, Villu Vihermäe
KONTRABASS: Mati Lukk, Madis Jürgens

TIMPANID: Rein Roos

OSTA PILET: kontsert algusega kell 16
OSTA PILET: kontsert algusega kell 19
(pilet ühele: 12.-; pilet kahele 24.-; toetajapilet 25.-/50.-)


Kontsertidel “Hakkab juba kujunema” dirigenti veel puldis ei ole, kuid siiski on laval juba orkester. Solistidena astuvad üles oboerühma kontsertmeister Guido Gualandi, fagotirühma kontsertmeister Peeter Sarapuu ja harfisolist Iván Bragado Poveda. Kavas on teosed itaalia barokist ja Viini klassikast kuni 20. sajandi esimese poole prantsuse muusikani.

Huvilistel on võimalik jälgida kell 19 algavat kontserti ka otseülekandena nii ERSO TV kui Klassikaraadio vahendusel.

Guido Gualandi. © Mait Jüriado.

ERSO oboerühma kontsertmeister Guido Gualandi on õppinud Bolognas G. B. Martini konservatooriumis Guliano Guliani ning Karlsruhe Muusikakõrgkoolis Thomas Indermühle juhendamisel ning täiendanud end Christian Schmitti juures Stuttgardis. Aastatel 2005–2008 töötas ta Bologna Mozarti Orkestris, osaledes dirigent Claudio Abbado juhatusel ka mitmetel orkestri plaadistustel. Aastatel 2010–2011 töötas ta Stuttgardi Filharmoonia sümfooniaorkestri koosseisus, 2012–2017 oli Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri oboerühma kontsertmeister ning hooajal 2014/2015 mängis külalisena soolo-oboemängija ametikohal Rootsi kammerorkestris. ERSO oboerühma kontsertmeister on ta alates 2016. aastast.

Peeter Sarapuu. © Mait Jüriado.

ERSO fagotirühma kontsertmeister Peeter Sarapuu on lõpetanud Tallinna Georg Otsa Muusikakooli ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi Andres Lepnurme fagotiklassis. Ta on pälvinud auhinnalisi kohti konkurssidel, sh II preemia Eesti interpreetide konkursil (1986) ja vabariikidevahelisel puhkpillimängijate konkursil Chișinăus (1987). Suurema osa oma interpreedikarjäärist on ta olnud seotud ERSOga, töötades orkestris aastail 1985–91 ja alates 1998 kuni praeguseni, alates 2005. aastast fagotirühma kontsertmeistrina. Vahepeal tegutses ta seitse hooaega fagotirühma kontsertmeistrina erinevates Soome orkestrites. Solistina orkestri ees debüteeris ta 1986. aastal ning on korduvalt soleerinud ERSO, samuti Lapi Kammerorkestri ja Vaasa Linnaorkestri ees. Peeter Sarapuu on mänginud NYYD Ensemble’i, Drottingholmi Barokkorkestri, Helsingi Barokkorkestri, Opus X Ensemble’i, Corelli Consorti, Reval Ensemble’i jt kollektiivide koosseisus, samuti paljudel Eesti ja rahvusvahelistel muusikafestivalidel ning salvestanud muusikat nii ERRi arhiivi kui ka plaatidele. Ta on EMTAs puhkpilliõppe juht.

ERSO harfisolist Iván Bragado Poveda on pärit Hispaaniast ning  ERSO koosseisu kuulub ta alates käesoleva hooaja algusest. Ta on õppinud harfi Castilla-Leóni konservatooriumis Marianne ten Voorde õpilasena ning jätkab praegu õpinguid Sibeliuse Akadeemias Päivi Severeide ja Sivan Mageni juhendamisel. Ta on võitnud esikohti ja eripreemiaid arvukatel rahvusvahelistel konkurssidel. Lühiajaliselt on ta töötanud Turu Filharmooniaorkestris, Soome Rahvusooperi sümfooniaorkestris, Soome Raadio Sümfooniaorkestris ja Concerto Budapestis ning teinud kaasa ka Norra Rahvusooperi sümfooniaorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Tapiola Sinfonietta, Kammerorkestri Avanti! ja mitmete teiste orkestrite koosseisus. Ta on olnud mitu hooaega Euroopa Liidu Noorteorkestri harfirühma kontsertmeister ning 2019. aasta suvel osales ta Jaapanis Sapporos toimunud Pacific Music Festivali akadeemias.


KONTSERDIKÜLASTAJA MEELESPEA

 • Estonia kontserdisaalis kehtib 2+2 reegel.
 • Uksed avatakse 30 minutit enne kontserdi algust.
 • Avatud on garderoob. Põrandale istekohtadele number 2-11 pileti ostnud külastajal palume panna üleriided parempoolsesse garderoobi ja liikuda kontserdisaali parempoolsetest treppidest. Põrandale istekohtadele number 14-23 pileti ostnud külastajal palume panna üleriided vasakpoolsesse garderoobi ja liikuda kontserdisaali vasakpoolsetest treppidest. Paremale rõdule ja keskrõdule istekoha ostnud külastajal palume panna üleriided parempoolsesse garderoobi ja liikuda kontserdisaali parempoolsetest treppidest. Vasakule rõdule istekoha ostnud külastajal palume panna üleriided vasakpoolsesse garderoobi ja liikuda kontserdisaali vasakpoolsetest treppidest.
 • Külastajatel palume kohale tulla piisava ajavaruga ning pärast kontserti saalist väljumisel hoida omavahel distantsi.
 • Estonia kontserdisaali sisenemisel ja väljumisel palume jälgida saaliteenindaja juhiseid, liikumine toimub sektorite kaupa, saaliteenindaja avab ise ukse ja annab märku, kui võib liikuda.
 • Kohapeal on olemas desinfitseerimisvahendid.
 • Pingiridade vahed on suured.
 • Palume ostmisel eelistada e-piletit. Estonia kontserdisaali kassa on avatud.
 • Kontserdil haigena mitte osalemine on eelkõige inimese enda vastutus.
 • Riskirühma kuuluvatel isikutel (vanemaealised ja kroonilisi haiguseid põdevad inimesed) palume võimalusel vältida sündmustel osalemist. Soovituse täitmise eest vastutab eelkõige iga inimene ise, hinnates enese tervislikku seisukorda.
 • PILET KAHELE  – väljastatakse üks pilet, mis kehtib kahele (perekonnaliikmetele), kontserdile tuleb siseneda kahekesi. Piletile on märgitud vaid üks istekoht. Perekonnaliikmele kehtib istekoht sellest vasakul (ühe numbri võrra suurem), näiteks, ostes pileti kohale nr 5, kehtib perekonnaliikmele koht number 6.
 • Kõrvuti saavad istuda vaid perekonnaliikmed, kes on ostnud pileti kahele. Istekoha omavoliline muutmine ei ole lubatud.
 • EuroPargi tasuta parkimist praegu ei ole.
 • Sõprade Klubi eraldi garderoob on suletud.
 • Palume kõigilt külastajatelt mõistvat suhtumist ja praegu kehtestatud reeglitest kinnipidamist.