Kontserdid

HANS JA GRETE

17. jaanuar 2013 kell 19 — Estonia kontserdisaal
18. jaanuar 2013 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Sarja 1001 ÖÖD III kontsert

Engelbert Humperdincki ooperi kontsertettekanne.

Grete – KÄDY PLAAS (sopran)
Hans – ANNELY PEEBO (metsosopran)
Haldjas – PIRJO PÜVI (sopran)
Nõid – JUULI LILL (metsosopran)
Isa – RENÉ SOOM (bariton)
Jutustaja – EVELIN VÕIGEMAST
Rahvusooper Estonia poistekoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ANU TALI


Suure metsa ääres elas vaene puuraiuja oma naise ja kahe lapsega. Poisikese nimi oli Hans, tütarlapse nimi Grete. Leivapaluke oli neil kasin, ja kord, kui maad laastas suur nälg, ei jõudnud puuraiuja peret enam toita.

Nende sõnadega algab vendade Jakob ja Wilhelm Grimmi muinasjutt “Hans ja Grete”. Enam kui sada aastat tagasi tegi üks tore ema Saksamaal oma laste tarbeks selle muinasjutu ainetel väikese näidendi. Lapsed kandsid kodus näidendi ette ning et etendus veelgi huvitavam oleks, palus see ema oma vennal kirjutada näidendi jaoks mõned laulud. Vennaks ei olnud keegi muu kui Saksa helilooja Engelbert Humperdinck. Just nii sündis muinasjutuooper “Hans ja Grete”, millest on vaimustuses olnud mitmed põlvkonnad lapsi koos oma vanemate ja vanavanematega. Ooperi on eesti keelde tõlkinud Peeter Volkonski. Kas teadsite, et just sellest toredast muinasjutuooperist pärinevad sellised lastelaulud nagu “Üks mehikene elutseb männikus” ning “Lumi tuli maha ja valgeks läks maa”?

Piletid: 20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.
Kontsertide korraldajad Eesti Kontsert & ERSO.


Plakatikonkursi "Hans ja Grete" võidutöö: Kadleen Leenurm, Emmaste Põhikool, juhendaja Eila Tõnisson.

Plakatikonkursi "Hans ja Grete" võidutöö: Kadleen Leenurm, Emmaste Põhikool, juhendaja Eila Tõnisson.

PLAKATIKONKURSS!

Septembris kuulutas ERSO välja plakatikonkursi vendade Grimmide muinasjutu “Hans ja Grete” ainetel. Meil on rõõm teatada, et plakatikonkursile “Hans ja Grete” laekus kokku 989 kunstitööd ning žürii valis võidutööks 11-aastase Hiiumaa tüdruku Kadleen Leenurme plakatikavandi. Kadleen Leenurm õpib Emmaste Põhikoolis ning tema juhendaja on Eila Tõnisson.

Aitäh kõigile konkursil osalenud noortele kunstnikele ja nende tublidele juhendajatele,  kes koos õpilastega muinasjutumaailma avastasid !

Vaata plakatikonkursil eripreemia pälvinud töid: https://www.erso.ee/erso-plakatikonkursi-%e2%80%9chans-ja-grete%e2%80%9d-voitis-kadleen-leenurm-hiiumaalt-emmaste-pohikooli-v-klassist/


ERSO toob hooajal 2012/2013 kuulajateni kuus atraktiivset kontserdisarja: PARIISI SÜMFOONIAD, FESTIVO, KLASSIKUD, MEISTRIKLASS, 1001 ÖÖD ja MAESTRO.

Antud kontsert kuulub kontserdisarja 1001 ÖÖD , milles on kokku 4 kontserti: 

  • 30.11.2012 ŠEHEREZADE
  • 14.12.2012 JÕULUMUUSIKA
  • 17.01.2012 HANS JA GRETE
  • 26.04.2013 TURANGALÎLA
  • Kontserdisarja 1001 ÖÖD sarjapiletid on välja müüdud.
    Müügil on üksikpiletid.