Kontserdid

HEA EESTI ASI

Olari Elts. Foto / Photo Marco Borggreve

Olari Elts. Foto / Photo Marco Borggreve

11. aprill 2014 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja FESTIVO IV kontsert

Erkki-Sven Tüür. “De profundis” (esiettekanne Eestis)
Helena Tulve. “Südamaa” klaverile ja orkestrile (esiettekanne)
Tõnis Kaumann. III osa “Octapussy” teosest “Kolm saba”
Heino Eller. “Sümfooniline legend“

MIHKEL POLL (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS 

NB! Tund enne kontserdi algust, kell 18 Estonia kontserdisaalis Mirjam Tally teose “Vortex“ esiettekanne (ERSO suur ansambel, dirigent Taavi Kull) ning kohtumine heliloojate Erkki-Sven Tüüri ja Helena Tulvega.
Sissepääs sümfooniakontserdi piletiga.


 

Mihkel Poll. Photo Kaupo Kikkas.

Mihkel Poll. Photo Kaupo Kikkas.

Eesti muusika päevadele kohaselt kõlavad uudisteosed kõrvuti väärtuslike leidudega muusikaloost. Erkki-Sven Tüüri “De profundis” sündis Helsingi Linnaorkestri ja ERSO ühistellimusena. Mõlema orkestri juures tegutseb Olari Elts peakülalisdirigendina. Helsingis jõudis “De profundis” Olari Eltsi dirigeerimisel kuulajaini 1. novembril 2013,  Tallinnas 2014. aasta kevadel festivalil “Eesti muusika päevad”.

Helena Tulve “Südamaa” on valminud ERSO tellimusel ning selle solistipartii on kirjutatud Mihkel Pollile. Helilooja tutvustab oma uut teost järgnevalt: “Mind on pikemat aega köitnud ja hämmastanud tasakaalutus tasakaalus ja tasakaal tasakaalutuses – sümmeetria ja asümmeetria, kord ja kaos ning see, kuidas nad omavahel suhtestuvad ja väljendavad end nii arhailistes kui ka tänapäevastes joonistes, mudelites ja mustrites, mida võib kohata kõikjal loodus ja looduses. Omal kombel peegeldavad, kirjeldavad, mõjutavad ja loovad need arhetüüpsed kirjad maailma meie ümber ja meie sees.  “Südamaa” on üks võimalik lõimede valik, mis läbi selle haaramatu võrgustiku jookseb ja on teatud mõttes paariline triole, mis kannab pealkirja “Rimlands”/”Äärealad”.”

Kõrvuti uudisloominguga tuleb ettekandele Heino Elleri 90 aastat tagasi loodud “Sümfooniline legend”.

“Praegune diferentseeritud kõlaga, tehniliselt väga võimekas ERSO, mida Olari Elts väga hästi tunneb, on valmis temaga laval mööndusteta kaasa minema.“ (Maris Valk-Falk, Sirp, 10.05.2013).

NB! Veebruaris 2014 pälvis Erkki-Sven Tüür oma selle hooaja alguses Helsingis esiettekandele tulnud teoste “De profundis” ja klarnetikontsert “Ekstaatiline palverändur” eest Eesti Vabariigi riikliku kultuuripreemia. Mõlemad teosed kõlavad veel sel hooajal ka ERSO esituses (“De profundis” 11. aprillil  Olari Eltsi juhatusel ning “Ekstaatiline palverändur” 28. märtsil Christoffer Sundqvisti soleerimisel ja Hannu Lintu juhatusel).

Eesti Televisiooni muusikasaade “MI” käis novembris 2013 Helsingis ja jälgis, kuidas Helsingi Linnaorkestri ja Olari Eltsi esituses sai lavaküpseks Erkki-Sven Tüüri uus teos “De profundis”. Lisaks jagavad oma mõtteid Erkki-Sven Tüüri muusikast mitmed heliloojad ja dirigendid, sh Arvo Pärt, Paavo Järvi, Olari Elts, Tõnu Kaljuste. Vaata saadet “MI” (5.12.2013) SIIN.

Piletid: 20 € / 15 €.
Kontserdi korraldajad ERSO ja Heliloojate Liit.

EMP 2014


 

ERSO toob hooajal 2013/2014 kuulajateni viis põnevat kontserdisarja: ERSO Estonias, FESTIVO, MAESTRO, 1001 ÖÖD ja GURMEE.

Kontsert “HEA EESTI ASI” kuulub sarja FESTIVO, milles on kokku 5 kontserti:

• 27.09.2013 TALLINN -> ATLANTA
• 17.01.2014 ÄRKAMINE
• 14.02.2014 BEETHOVEN
• 11.04.2014 HEA EESTI ASI
• 8.05.2014 MÄLESTUSI ITAALIAST. HOOAJA LÕPPKONTSERT I

Sarjapilet 60 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 45 €.
Sarja FESTIVO piletid on müügil kuni 27.09.2013 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning internetis.