Kontserdid

HOMMAGE À BERNSTEIN

22. märts 2013 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja MEISTRIKLASS IV kontsert

Leonard Bernstein. Kolm tantsu balletist “Fancy Free”
Christopher Rouse. Tromboonikontsert
Johannes Brahms/Arnold Schönberg. Klaverikvartett g-moll, op 25 (orkestriseade)

ANDRES KONTUS (tromboon)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent DANIEL RAISKIN


 

Andes Kontus. Foto Mait Jüriado

Andes Kontus. Foto Mait Jüriado

Kontsert on pühendatud Leonard Bernsteinile, ühele mõjuvõimsamale klassikalise muusika edendajale 20. sajandi teisel poolel. Sügavaima jälje heliloojana jättis ta oma kuulsa Broadway-muusikaliga “West Side Story”, seekord tulevad aga ettekandele ehtbernsteinilikult džässilikud tantsud tema esimesest lavateosest, balletist “Fancy Free”. Cristopher Rose kirjutas oma tromboonikontserdi New Yorgi Filharmoonikute 150. aastapäeva puhul orkestri esitrombonist Joseph Alessile ning sellest kujunes pühendusteos orkestri endisele peadirigendile Leonard Bernsteinile.

Soleerib ERSO tromboonirühma kontsertmeister Andres Kontus, kes on lõpetanud Taanis Jüüti Kuningliku Muusikaakadeemia Niels-Ole Bo Johanseni ja Rolf Sandmarki juhendamisel ning võitnud auhinnalisi kohti arvukatel konkurssidel, millest olulisemad on esikohad Andrejs Jurjānsi nimelisel rahvusvahelisel vaskpillikonkursil (Riia, 2006), Eesti puhk- ja löökpillimängijate konkursil (Tallinn, 2006) ning Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (Tartu, 2008).

Koos ERSOga mitmeid edukaid kontserte andnud Daniel Raiskin on Saksamaal Koblenzis tegutseva Staatsorchester Rheinische Philharmonie ja Poolas Łódźi filharmooniaorkestri peadirigent.

Piletid: 20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.
Kontserdi korraldaja ERSO.


ERSO toob hooajal 2012/2013 kuulajateni kuus atraktiivset kontserdisarja: PARIISI SÜMFOONIAD, FESTIVO, KLASSIKUD, MEISTRIKLASS, 1001 ÖÖD ja MAESTRO.

Antud kontsert kuulub kontserdisarja MEISTRIKLASS, milles on kokku 4 kontsert:

 

Kui ostate pileti kõikidele nimetatud kontsertidele, võidate 40% üksikpiletite hinnast.
Sarjapiletina ostes on ühe kontserdi hind 12 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 9 €.
Sarja MEISTRIKLASS sarjapiletid on välja müüdud, saadaval on üksikpiletid.