Kontserdid

HOOAJA AVAKONTSERT. Sümfoonilised tantsud

Olari Elts. © Krõõt Tarkmeel.

10. september 2021 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
10. september 2021 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Maestro” I kontsert

John Adams
“I Still Dance”     ~8’

Justė Janulytė
“Apnea” keelpilliorkestrile    ~15’

Richard Strauss
Süit ooperist “Der Rosenkavalier“    ~25’

Elis Hallik
“Firehearted” (esiettekanne)

Sergei Rahmaninov
“Sümfoonilised tantsud“    ~35’

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


Hooaeg algab peadirigent Olari Eltsi juhatusel, kõrvuti kõlavad John Adamsi kaks aastat tagasi loodud ning Richard Straussi ja Sergei Rahmaninovi juba klassikaks saanud tantsud sümfooniaorkestrile. Olari Elts: “Selle sügise värske avalugu “I Still Dance” on ootamatult sobilik mitmeski mõttes. Ka ERSO muusikaline “tantsujalg” on heas vormis ning seepärast mängime sel hooajal tavapärasest rohkem muusikat, mis on ühel või teisel moel seotud tantsuga.”

Elis Halliku uusima teose “The Firehearted” näol on tegemist avakontserdi kõige värskema heliloominguga. Halliku orkestriteosed on tähelepanu pälvinud ka väljaspool Eestit ning need on kõlanud lisaks ERSO-le ja Tallinna Kammerorkestrile ka Prantsuse Raadio filharmooniaorkestri ja Sinfonietta Rīga esituses.

Ka Leedu helilooja, eelkõige monokroomse muusika autorina tuntuks saanud Justė Janulytė “Apnea” valmimisaastaks on 2021, selle esiettekanne toimus juunis Saksamaal Müncheni Kammerorkestri ja dirigent Clemens Schuldti esituses.

Eelkontserdil kell 18 vestlevad helilooja Elis Hallik, ERSO peadirigent ja kunstiline juht Olari Elts ning ERSO juhatuse liige Kristjan Hallik. Muusikalise numbriga astub üles ERSO tšelloansambel Indrek Leivategija ja Theodor Singi eestvedamisel.

Kontserdi korraldaja ERSO.