Kontserdid

Hooaja avamine

Neeme Järvi

9. september 2010 kell 19 — Estonia kontserdisaal
10. september 2010 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Arvo Pärt
“Cecilia, vergine romana”
Sümfoonia nr 3 (pühendatud Neeme Järvile)
Gustav Mahler
Sümfoonia nr 1 D-duur

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Kammerkoor Voces Musicales
Dirigent NEEME JÄRVI

Maestro Neeme Järvi juhatusel avab ERSO uue kontserdihooaja 2010. aasta juubilaride Arvo Pärdi ja Gustav Mahleri muusikaga. Kontserdid kuuluvad 11. septembril 75. juubelit tähistava Arvo Pärdi loomingule pühendatud “Pärdi pidunädalate” programmi.

Pärdi 3. sümfoonia esiettekanne toimus Tallinnas 1972. aasta hooaja avakontserdil, ka siis juhatas ETV ja Raadio sümfooniaorkestrit (praegust ERSOt) Neeme Järvi. Teos on Järvile pühendatud ning tema juhatusel korduvalt kõlanud ja salvestatud. “Kui tahame jõuda ükskõik millise muusikateose tuumani, ei pääse me mööda taandamisest, s. o. tuleb ära visata kogu ballast: ajastud, stiilid, vormid, orkestratsioonid, harmoonia, polüfoonia, ja jõuda kuni ühehäälsuseni, selle intonatsioonideni. Seal alles oleme silm silma vastu kas siis tõe või valega.” (Arvo Pärt).

Austria helilooja ja dirigendi Gustav Mahleri 150. sünni- ja 100. surma-aastapäeva puhul on tema looming sel ja järgmisel aastal aukohal enamuse maailma orkestrite repertuaaris. Üllatav on aga fakt, et Neeme Järvile, kes on Mahleri muusikat juhatanud palju, on see esimene Mahleri sümfoonia tervikettekanne ERSOga.

Kontsertide korraldaja ERSO
Piletid: 300.- (19.17 €), 200.- (12.78 €)