Kontserdid

HOOAJA LÕPPKONTSERT

“Muusika fenomen on, et ta näitab meile meie tahke, millest meil varem aimugi polnud. Muusikal on võime muuta nii meie mõtte- kui ka tundeskaalat ning me oleme seeläbi võimelised nägema asju uues valguses.” (Kristiina Poska, Muusika, 6-7/2013).

13. mai 2016 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja ROMANTIKA IV kontsert

Johannes Brahms (1833–1897)
Viiulikontsert D-duur, op 77 (1878)

Anton Bruckner (1824–1896)
Sümfoonia nr 4 Es-duur “Romantiline” (Romantische, 1874/1888)

CECILIA ZILLIACUS (viiul)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTIINA POSKA

VÄLJA MÜÜDUD!


“Solist Cecilia Zilliacus lummas meid oma õrnust ja intensiivsust ühendava esitusega. Nagu tõelise solisti puhul ikka, ei olnud tegemist pelgalt tehnilise saavutuse, vaid tõeliselt kunstilise esitusega.” (Svenska Dagbladet, 30.05.2010). Foto Helge Grønmo.

“Solist Cecilia Zilliacus lummas meid oma õrnust ja intensiivsust ühendava esitusega. Nagu tõelise solisti puhul ikka, ei olnud tegemist pelgalt tehnilise saavutuse, vaid tõeliselt kunstilise esitusega.” (Svenska Dagbladet, 30.05.2010). Foto Helge Grønmo.

ERSO 89. hooaeg lõpeb naiselikult romantilises võtmes muusikaloo kahe võrratu šedöövriga, Johannes Brahmsi viiulikontserdi ja Anton Bruckneri IV sümfooniaga, mis kannab alapealkirja “Romantiline”.

Tunnustatud Rootsi viiuldaja Cecilia Zilliacus teeb koostööd nii Skandinaaviamaade kui Euroopa orkestritega, kuulub auhinnatud keelpillitriosse ZilliacusPerssonRaitinen, juhendab noori viiuldajaid Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias ning 2015. aasta suvel pani kunstilise juhina aluse Ahvenamaal toimuvale Katrina kammermuusikafestivalile.

Orkestrit juhatab Kristiina Poska, kelle jaoks algas 2015. aasta sügisel juba neljas hooaeg Berliini Koomilise Ooperi esimese kapellmeistri ehk tähtsuselt teatri teise dirigendina. Paar aastat tagasi tõi ta oma koduteatri trupi ka Tallinnasse Birgitta Festivalile. Kristiina Poska arvukate tunnustuste hulgas on nii auhinnalisi kohti erinevatel konkurssidel, sh mainekas Saksa dirigendipreemia (Deutscher Dirigentenpreis) aastast 2013 kui samal aastal mõjuka Saksa päevalehe Tagesspiegel poolt aasta 25 kõige huvipakkuvama berliinlase nimekirja valimine. ERSO ees debüteeris ta 2011. aastal Haapsalus, seekord usaldati tema kätesse Eesti esindusorkestri hooaja lõppkontsert Estonia kontserdisaalis.


Kristiina Poska valiti hiljuti rahvusvahelise muusikaportaali Bachtrack.com edetabelis maailma enim hõivatud naisdirigendiks.

  • ETV saade “Pealtnägija” sõitis Austriasse, et jälgida ühte päeva Kristiina Poska tegusas elus ning rääkida sellest, kuidas Türilt pärit Poska ennast muusikamaailma absoluutsesse tippu murdis. Vaata saadet siin: “Pealtnägija” (20.04.2016).
  • 25. aprillil vestles Kristiina Poska saates “Plekktrumm” Joonas Hellermaga. Vaata saadet siin: “Plekktrumm” (25.04.2016).

Piletid: 22 € / 16 €
Toetajapilet: 50 €

OSTA PILET: PILETILEVI, piletimaailm
LIITU ERSO SÕPRADE KLUBIGA

Kontserdi korraldaja ERSO


RevalCafe_esitleb_Romantika_est

 

 

 

 

Sarjapilet (neli kontserti) 49,20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 34,80 €.
SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 12,30 (üli)õpilastele ja pensionäridele 8,70 .
Sarja ROMANTIKA piletid on müügil kuni 30.10.2015 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788