Kontserdid

Irina Zahharenkova ja Milan Turković

Milan Turković

10. detsember 2010 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Mozart
“Väike öömuusika” keelpillidele, KV 525
Klaverikontsert nr 17 G-duur, KV 453
Haydn
Sümfoonia C-duur, Hob. I:90

Irina Zahharenkova (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent MILAN TURKOVIĆ (Austria)

Kuula kontserditutvustust siin > ERSO_10_DETS_EST

Irina Zahharenkova on üks oma põlvkonna silmapaistvamaid ja mitmekülgsemaid klahvpillimängijaid Eestis. Ta on võitnud arvukalt mainekaid konkursse nii klaveri- kui klavessiinimängijana. Pianistina on ta esikohad noppinud näiteks sellistelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), George Enescu konkurss Rumeenias (2005), konkurss Prémio Jaén Hispaanias (2004) jpt. Ta annab regulaarselt nii soolo- kui kammerkontserte ning soleerib orkestrite ees.

Väga hea vastuvõtu on pälvinud mõlemad Zahharenkova varasemad esinemised ERSOga. “Teda iseloomustab jäägitu sisseelamisvõime, temas on võluvat lüürilisust, sisemist mehisust ja esitatava sügavat mõistmist.“ (Ia Remmel, Sirp, 10.05.2002).
Austria ja Horvaatia päritoluga Milan Turković on teinud edukat fagotisolisti karjääri, olnud fagotirühma kontsertmeister sellistes orkestrites nagu Bamberger Symphoniker ja Wiener Symphoniker, samuti puhkpillikvinteti Ensemble Wien-Berlin asutajaliige. Viimased viisteist aastat on ta üha aktiivsemalt tegutsenud dirigendina, juhatades selliseid orkestreid nagu Wiener Symphoniker, Viini Raadio SO, Camerata Salzburg, Rooma SO, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra jt. Jaapani muusikaajakirja “Ongaku-no tomo” 2009. aasta augustis koostatud huvipakkuvamate dirigentide nimekirjas oli Turković kõrvuti selliste nimedega nagu Riccardo Muti, Nikolaus Harnoncourt ja Herbert Blomstedt.

Kontserdi korraldaja ERSO
Piletid: 180 EEK (11.50 €), 120 EEK (7.67 €) / 70 EEK (4.47 €)