Kontserdid

JÄRVI JA TŠAIKOVSKI*

Paavo Järvi. Foto: Julia Bayer.

8. oktoober 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Pjotr Tšaikovski
“Pidulik kroonimismarss”   ~5’
Klaverikontsert nr 2 G-duur, op. 44  ~40’
Sümfoonia nr 1 G-duur “Talveunelmad”, op. 13    ~45’

KIRILL GERSTEIN klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent PAAVO JÄRVI


* Seoses praeguse olukorraga maailmas anname teada, et Neeme Järvil ja Deniss Matsujevil ei ole kahjuks võimalik oktoobris väljakuulutatud kontsertideks Eestisse tulla ning pidime kavas tegema mõned muudatused.

Kõigile, kes on ostnud pileti kontserdile “Järvi ja Matsujev” on garanteeritud istekoht selle asemel toimuval kontserdil “Järvi ja Tšaikovski”. Kes soovivad oma pileti tagasi müüa või vahetada mõne järgmise kontserdi pileti või ERSO kinkekaardi vastu, siis see võimalus on olemas nii Piletilevis kui Piletimaailmas.

Kõigil, kes saali ei mahu, soovitame kontserti jälgida ERSO TV vahendusel. 8. oktoobri kontserdi ülekande vaatamiseks ERSO.TVs palume osta 3-eurose päevapileti.

Lähtudes Terviseameti soovitustest, palume alates 1. oktoobrist kanda publikul ERSO kontsertidel maski.


Kirill Gerstein. Foto: Marco Borggreve.

8. oktoobri kontserdil asendab Neeme Järvit Paavo Järvi ning Deniss Matsujevit Venemaalt pärit Saksamaal resideeriv USA pianist Kirill Gerstein, kes on õppinud nii klassikalist kui džässklaverit ning kelle õpetajate seas on olulisel kohal legendaarne Dmitri Baškirov. Kontsert on pühendatud Tšaikovskile, kelle sünnist käesoleva aasta kevadel möödus 180. aastat. Paavo Järvit ja Kirill Gersteini seob 2014. aastal toimunud kontsert Londoni Philharmonia Orchestraga.

Kirill Gerstein on võitnud esikoha 10. Arthur Rubinsteini konkursil (Tel Aviv, 2001), samuti mitmeid preemiaid Ameerikas, millele on järgnenud koostöö selliste heliloojatega nagu Timo Andres, Chick Corea, Alexander Goehr, Oliver Knussen ja Brad Mehldau. Koostöö New Yorgi, Viini ja Berliini filharmoonikute, Amsterdami Kuningliku Concertgebouw-orkestri jpt, mainekate dirigentide ja heliloojatega on andnud talle ulatusliku repertuaariskaala Bachist Adèsini. Gersteini interpretatsiooni tunnusjoonteks on selgus, intelligentsuse ja virtuoossus, millega alati kaasneb energiline ja fantaasiaküllane muusikaline kohalolek.

Muusikute muusik – just sellist kuulsust omab Paavo Järvi maailma muusikaringkondades. Järvi interpretatsioonidest rääkides tõstetakse sageli esile tema erilist võimet tuua orkestrites välja täiesti uudsed ja senikuulmata kvaliteedid.

Paavo Järvi on Saksamaal Bremeni Deutsche Kammerphilharmonie, Jaapanis NHK sümfooniaorkestri ja Šveitsis Zürichi Tonhalle-orkestri peadirigent. Viimane on ainuke neist kolmest, kellega ta käesoleva hooaja avada on saanud. 23.-25. Toimunud kuue kontserdi avahelideks oli Arvo Pärdi “La Sindone” uus versioon, mis kõlas Šveitsis esmakordselt. Lisaks seob Järvit tihe koostöö ta enda asutatud Eesti Festivaliorkestriga. Paavo Järvi on olnud ka Cincinnati Sümfooniaorkestri, Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestri ja Pariisi Orkestri peadirigent. Ta on Pärnu Muusikafestivali asutaja ning ERSO kunstiline nõustaja, ERSOt juhatas ta viimati 2019. aasta suvel Noblessneri valukojas.

Tšaikovski muusikale pühendatud kontserdi avab tsaar Aleksander III kroonimispidustusteks kirjutatud “Pidulik kroonimismarss”, millega 1891. aastal Tšaikovski dirigeerimisel avati ka New Yorgi Carnegie Hall. Kirill  Gersteini esituses kõlab Tšaikovski 2. klaverikontsert ning kontserdi teises pooles helilooja esimene sümfoonia “Talveunelmad“.


Piletid: 25 € / 18 €*     PILETILEVI     PILETIMAAILM

Korraldajal on õigus teha muudatusi vastavalt olukorrale.