Kontserdid

SINAISKI JA KITS*

24. oktoober 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Maestro” I kontsert

Dmitri Šostakovitš
Tšellokontsert nr 1   28′

Johannes Brahms
Serenaad nr 1 D-duur, op. 11     ~45’

MARCEL JOHANNES KITS tšello
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent VASSILI SINAISKI


* Seoses praeguse olukorraga maailmas anname teada, et Neeme Järvil ei olnud kahjuks võimalik oktoobris väljakuulutatud kontsertideks Eestisse tulla ning kavas on mõned muudatused. 24. oktoobri kontserdil juhatab ERSOt Vassili Sinaiski ning solist on tšellist Marcel Johannes Kits.
Kontserdi uus pealkiri on “Sinaiski ja Kits” ning seal kehtivad ka kontserdile “Järvi ja Rubinstein” ostetud piletid.


Marcel Johannes Kits.

Šostakovitši esimene tšellokontsert on teos, millega Marcel Johannes Kits võitis paar aastat tagasi Bukarestis rahvusvahelisel George Enescu nimelisel konkursil 53 tšellisti seas esikoha. Meisterlikku pillivaldamist nõudvas kontserdis vastanduvad solisti sõnul militaarsus ja grotesksus ahastusele ja üksildusele. “Helilooja on oskuslikult kasutanud ära tšello parimad võimalused, kusjuures eriti meeldib heliloojale tšelliste proovile panna topeltnootidega.” Laiemalt “Klassikatähtede” telekonkursi võitjana tuntuks saanud Marcel Johannes Kitse olulisimate saavutuste hulgas on veel esikoht Eesti keelpillimängijate konkursil (2015) ja kaks eripreemiat Brahmsi nimelisel konkursil Austrias (2016). Pärast õppimist Trossingeni muusikaülikoolis jätkab ta praegu haridusteed Berliini kunstide ülikoolis professor Jens Peter Maintzi tšelloklassis.

Koos ERSOga esines Marcel Johannes Kits viimati 2017. aastal Olari Eltsi juhatusel, kui kolm “Klassikatähtede” telekonkursi võitjat – tšellist Marcel Johannes Kits (2013), viiuldaja Katariina Maria Kits (2014) ja pianist Sten Heinoja (2016) – soleerisid Beethoveni kolmikkontserdis.

Pärast aastakümnete pikkust vahet tuleb ERSO ette üks nimekaimaid Vene dirigente, Ilja Mussini ja Kirill Kondrašini traditsioonide jätkaja Vassili Sinaiski, kes on eriti hinnatud just vene, saksa ja inglise muusika interpreteerijana. 1973. aastal võitis ta Berliinis Karajani konkursi ning seejärel on tegutsenud Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Moskva ja Hollandi filharmoonikute, Venemaa Riikliku Sümfooniaorkestri ja Malmö Sümfooniaorkestri peadirigendi ning BBC Filharmoonikute kauaaegne peakülalisdirigendina. Oluline on olnud ka tema panus ooperidirigendina, sh koostöö Moskva Suure Teatriga, kus ta oli ka kunstiline juht ja peadirigent.

Vassili Sinaiski on ERSOt juhatamas käinud neljal korral: 1977, 1979, 1980 ja 1986.


Publiku arv kontserdil on piiratud. Kõigil, kes saali ei mahu, soovitame kontserti jälgida ERSO TV vahendusel. 24. oktoobri kontserdi ülekande vaatamiseks ERSO.TVs palume osta 3-eurose päevapileti.

Lähtudes Terviseameti soovitustest, palume alates 1. oktoobrist kanda publikul ERSO kontsertidel maski.

Piletid: 25 € / 18 €*   PILETILEVI     PILETIMAAILM

Korraldajal on õigus teha muudatusi vastavalt olukorrale.


KONTSERDISARI “MAESTRO”

I: SINAISKI JA KITS, 24.10.2020
MARCEL JOHANNES KITS tšello, ERSO, dirigent VASSILI SINAISKI

II: LEONORE, 16.12.2020
FLURINA STUCKI sopran (Leonore), JUHAN TRALLA tenor (Florestan) jt, Eesti Rahvusmeeskoor, ERSO, dirigent OLARI ELTS

III: VERDI MESSA DA REQUIEM, 4.04.2021
PUMEZA MATSHIKIZA sopran, MONIKA-EVELIN LIIV metsosopran, JI-MIN PARK tenor, KOSTAS SMOROGINAS bassbariton, Eesti Rahvusmeeskoor, kammerkoor Voces Tallinn, ERSO, dirigent RISTO JOOST

IV: KEVADKONTSERT. Neeme Järvi ja Arvo Pärt, 7.05.2021
SHARON BEZALY flööt, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

OSTA SARJAPILET

Sarjapiletid (neli kontserti): 74 € / 59 €* (üksikpiletitena ostes 100 € / 72 €*).
* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.