Kontserdid

JÄRVI JA SUMERA

Lepo Sumera ja Neeme Järvi.

8. mai 2020 kell 18 — Estonia kontserdisaal (EELKONTSERT JÄÄB ÄRA)
8. mai 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal (KONTSERT JÄÄB ÄRA)

Eriolukorra tõttu jäävad ära ka ERSO maikuu kontserdid. 

Kontserdi “Järvi ja Sumera” kavaga asenduskontserti ei toimu ning piletid ostetakse tagasi. Soovi korral saate need vahetada ERSO järgmise hooaja kontsertide piletite või ERSO kinkekaardi vastu või toetada piletiostule kulutatud summa ulatuses ERSOt.

Täpsema info piletite tagasiostu kohta leiate lehelt PILETITE ÜMBERVAHETAMINE JA TAGASTAMINE.

Ettekandele tulema pidanud Lepo Sumera teist sümfooniat saate aga nautida Klassikaraadio vahendusel. Nimelt pühendab Klassikaraadio terve maikuu esimese nädala Lepo Sumera 70. sünniaastapäevale. Saates “Kooskõla” on fookuses Sumera teine sümfoonia ERSO ja dirigent Peeter Lilje esituses 1986. aastal välja antud Melodija vinüülplaadilt. Teosele eelneb vestlus, kus sümfoonia mõiste ja kirjutamise teemadel arutlevad Jaan Rääts, Raimo Kangro ja Lepo Sumera.

8. mail kell 19 annavad ERSO muusikud Estonia kontserdisaali laval Lepo Sumera loominguga kammerkontserdi “ERSO live: Lepo Sumera 70“, mida saate jälgida ERSO kodulehel (www.erso.ee/tv) või ERSO Youtube’is. Selleks, et saada märguannet live-kontserdi alguse kohta, soovitame Youtube’is tellida meeldetuletuse (Set reminder): https://youtu.be/HTWGnn2n_fQ.

Jääge meiega ja püsige terved!

Täpsem info: erso@erso.ee ja 6147788


Sarja “Klaverikontsert” IV kontsert

Anton Rubinstein
Klaverikontsert nr 2   40′

Wolfgang Amadeus Mozart
Serenaad “Väike öömuusika” (“Eine kleine Nachtmusik”)   18′

Lepo Sumera
Sümfoonia nr 2   20′

ANNA ŠELEST klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


Neeme Järvi (© Kaupo Kikkas).

ERSO peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi ning New Yorgis elav rahvusvaheliselt tunnustatud pianist Anna Šelest jätkavad ERSOga Rubinsteini klaverikontsertide esitamist ja salvestamist. Šelesti puhul on esile tõstetud tema mängu “tulist tundlikkust ja sooja kõla” ning kiidetud tema suurepärast partnerlust orkestritega (New York Times).

Anna Šelest.

Harkivis sündinud Anna Šelest debüteeris Harkivi Sümfooniaorkestri ees 12-aastasena ja ta on magistrikraadiga lõpetanud New Yorgi Juilliard School of Music’u. Šelest on andnud kontserte New Yorgi Alice Tully Hallis, Carnegie Halli Sterni Auditooriumis, Washingtoni Kennedy Center’s, Viini Konzerthausis jm ning soleerinud paljude nimekate orkestrite, sh Montreali Sümfooniaorkestri, Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestri ja Cincinnati Sümfooniaorkestri ees. Lisaks esineb ta regulaarselt soolo- ja kammerkontsertidega üle maailma, aeg-ajalt koos pianistist abikaasa Dmitri Šelestiga, kellega nad on salvestanud albumi “Ukraina rapsoodia“. Peagi kuulajaini jõudval uusimal heliplaadil esitab Anna Šelest aga viimase kolme sajandi naisheliloojate klaverimuusikat.

Kui hiljuti kuulis Eesti publik tema soleerimisel Rubinsteini viiendat klaverikontserti, siis nüüd tuleb ettekandele teine. Rubinstein oli üks 19. sajandi kuulsaimaid pianiste, kelle virtuoosset mängu on võrreldud Ferenc Liszti omaga, väga produktiivne helilooja ja aktiivne muusikaelutegelane, Peterburi konservatooriumi asutaja. Tema klaverikontserte on nimetatud nii Tšaikovski kui Rahmaninovi samas žanris teoste eeskujuks.

 

Lepo Sumera (© Tõnu Tormis).

Kontserdi teine pool on pühendatud silmapaistvale Eesti heliloojale, pedagoogile, samuti heliloojate liidu esimehele ja kultuuriministrile Lepo Sumerale, kelle sünnist möödub 2020. aasta 8. mail 70 aastat ning surmast 2. juunil 20 aastat. Mozarti “Väikese öömuusika” järel tuleb ettekandele Sumera teine, 1984. aastal valminud ning ERSO toonasele peadirigendile Peeter Liljele pühendatud sümfoonia. Just teine on helilooja kuuest sümfooniast kõlanud kontserdilavadel kõige sagedamini, sh korduvalt ERSO välisturneedel ning välisorkestrite esituses, mitmel korral on see salvestatud ka heliplaadile.

Piletid: 25 € / 18 €*     PILETILEVI     PILETIMAAILM
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.


 Kontserdisari “Klaverikontsert” esitleb LIVIKO

I: CHOPIN JA OHLSSON, 6.12.2019
GARRICK OHLSSON klaver, ERSO, dirigent OLARI ELTS

II: LISZT JA BERLIOZ, 10.01.2020
KRISTI KAPTEN klaver, ERSO, dirigent JUN MÄRKL

III: BOTSTEIN JA DVOŘÁK, 28.02.2020
ERSO, dirigent LEON BOTSTEIN

IV: JÄRVI JA SUMERA, 8.05.2020
ANNA ŠELEST klaver, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI


* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.