Kontserdid

KADUNUD METSADE KAJA

Martin Kuuskmann. © Kaupo Kikkas.

28. jaanuar 2022 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
28. jaanuar 2022 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Maa laul” I kontsert

Jean Sibelius
“Metshaldjas” (“Skogsrået”; Eesti esiettekanne)

Märt-Matis Lill
“Kadunud metsade kaja”

Páll Ragnar Pálsson
Fagotikontsert (esiettekanne)

Béla Bartók
Süit balletist “Puuprints” (Eesti esiettekanne)

MARTIN KUUSKMANN fagott
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
OSTA SARJAPILET
Juhised ohutuks kontserdikülastuseks


ERSO uue kontserdisarja “Maa laul” avakontserdiga “Kadunud metsade kaja” tõstavad Olari Elts ja ERSO muusika vahendusel fookusesse viimasel ajal nii aktuaalseks tõusnud metsateema.

Ameerikas elav eesti fagotisolist Martin Kuuskmann tunneb end ühtviisi kindlalt nii klassikat kui džässi esitades. Kirglikult suhtub ta ka uude heliloomingusse, mida just teda interpreedina silmas pidades on kirjutanud palju-paljud heliloojad. Vahetult enne selle hooaja algust jõudis ta koos ERSO ja dirigent Mihhail Gertsiga salvestada Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa ja Eino Tambergi fagotikontserdid. Kontserdil “Kadunud metsade kaja” tuleb Olari Eltsi juhatusel esmaettekandele aga islandi helilooja Páll Ragnar Pálssoni fagotikontsert, mis kirjutatud ERSO tellimusel ning taas loomulikult Martin Kuuskmanni solistina silmas pidades.

Eelkontserdil kell 18 kõlab Elis Halliku teos “To Become a Tree”, mille esitavad Mihkel Peäske (flööt), Meelis Vind (bassklarnet), Triin Ruubel (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello) ja Kärt Ruubel (ettevalmistatud klaver).

Eesti metsade ja keskkonna teemadel vestlevad bioloog Toomas Trapido, helilooja ja kontserdi “Kadunud metsade kaja” nimiteose autor Märt-Matis Lill ning dirigent Olari Elts.

Kontserdi korraldaja ERSO.