Kontserdid

KARNEVAL

Dana Zemtsov (© Marije van den Berg).

15. detsember 2017 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert ja vestlusring*)
15. detsember 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja ROMANTIKA II kontsert

Johannes Brahms
“Ungari tants” nr 6

Béla Bartók
Vioolakontsert

Aleksandr Borodin
“Polovetside tantsud” ooperist “Vürst Igor”

Johann Strauss noorem
Avamäng operetile “Karneval Roomas” (Der Karneval in Rom)

Michael Kugel
“Veneetsia karneval” Niccoló Paganini teemale

Nikolai Rimski-Korsakov
“Hispaania kapritšo” (Capriccio espagnol), op. 34

DANA ZEMTSOV vioola
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent DANIEL RAISKIN


Arvukate konkursside võitja ning väljapaistva karjääriga Dana Zemtsov on üks oma põlvkonna säravamaid vioolatalente, keda aeg-ajalt on õnnestunud kuulda ka Eesti kontserdisaalides.

Dana Zemtsov on võitnud peapreemia rahvusvahelistel konkurssidel Luksemburgis, Itaalias, Austrias, Saksamaal, Portugalis ja Madalmaades. Aastal 2010 pälvis ta Hollandis aasta noore muusiku tiitli ning esindas Madalmaid noorte “Klassika-eurovisioonil” Viinis. Viimaste hooaegade kõrghetkedeks on olnud Bartóki vioolakontserdi esitamine Amsterdami Concertgebouw’ saalis, ülesastumine Utrechti kammermuusikafestivalil koos Janine Janseni ja Martin Frostiga ning soolokontsert New Yorgi Carnegie Hallis. ERSO möödunud hooaja avakontserdil soleeris ta koos oma muusikutest pereliikmetega Berliozi sümfoonias “Harold Itaalias”.

Aastal 2012 kirjutas Dana Zemtsov alla lepingule Channel Classics Recordsiga kolme albumi üllitamiseks – praeguseks ilmunud “Enigma” ja “Romantic Metamorphoses” on pälvinud juba edu. Ka kõik Tallinnas ettekandele tulevad teosed salvestatakse.

Daniel Raiskin (© Marco Borggreve).

Juhatab ERSOga mitmeid edukaid kontserte andnud Daniel Raiskin, kes on alates hooajast 2017/18 Belgradi Filharmoonikute peakülalisdirigent.


* Eelkontsert ja vestlusring kell 18
Esineb vioolasolist DANA ZEMTSOV, kontserdieelses vestlusringis avab plaadistusmaailma saladusi Hollandi plaadifirma Channel Classics juht Jared Sacks.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO


Kontserdisarja ROMANTIKA esitleb Reval Café

Kontserdisari “Romantika” toob kuulajate ette mitmed romantismiajastu kauneimad teosed, solistidena on orkestri ees Hiina päritolu pianist, kuninganna Elisabethi konkursi võitja Zee Zee ja oma põlvkonna üks säravamaid vioolatalente Dana Zemtsov, hooaja avakontserti juhatab orkestri peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi, kontserti “Karneval” aga Belgradi Filharmoonikute peakülalisdirigent Daniel Raiskin. Romantilist muusikat saab nautida ka ERSO kammeransamblite esituses.

R, 15.09.2017 – HOOAJA AVAKONTSERT, dirigent NEEME JÄRVI
R, 15.12.2017 – KARNEVAL, dirigent DANIEL RAISKIN
R, 9.02.2018 – ROMANTILINE KAMMERMUUSIKA, ERSO kammeransamblid

“Romantika” sarjapiletid: 42 € / 30 € (müügil kuni 13.09.2017)