Kontserdid

KASVAN KOOS MUUSIKAGA. Kontserdid muusika-aastal sündinud lastele

ERSO muusika-aasta lapsed, 2019. Foto Liisi Rusnak.

15. november 2019 kell 10 — Estonia kontserdisaal
15. november 2019 kell 18 — Estonia kontserdisaal
16. november 2019 kell 11 — Rapla kultuurikeskus

Lastel aitavad muusikamaailma avastada dirigent Edmar Tuul, mustkunstnik Meelis Kubo ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Kuulame erineva meeleoluga orkestripalasid, uurime, kuidas pillidega linnuhääli tekitada ning läheme kõik koos Piilupardi rongiga sõitma. Kes tuleb aga välja mustkunstniku kübara seest, see jääb kontserdi toimumiseni suureks saladuseks.

Kavas:
Felix Mendelssohn. Avamäng “Hebriidid”
Gustav Holst. “Marsilaul” tsüklist “Kaks sõnadeta laulu”
Frederick Delius. “Kuuldes kevadel esimest kägu”
Gustav Ernesaks. “Rongisõit” (seade sümfooniaorkestrile Jüri-Ruut Kangur)
Arvo Pärt. “Ukuaru valss”

Solistid KAIDO SUSS kontrafagott ja MAILA LAIDNA klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent EDMAR TUUL
Kaastegev mustkunstnik MEELIS KUBO


ERSO jätkab hooajal 2016/17 alustatud kontsertidega kõigile muusika-aastal (2015) sündinud lastele. Tegemist on tulevikku vaatava projektiga, mis aitab vanematel oma lapsi elava muusika juurde suunata. Igast muusika-aasta lapsest ei pea sirguma muusik, kuid arusaamine muusikast ja armastus selle vastu aitavad mudilastel kindlasti paremaks inimeseks kasvada. Võimalik, et aastate pärast jõuab nii mõnigi muusika-aastal sündinud laps ka ise orkestri ette musitseerima või saab temast praegustele orkestrantidele hea kolleeg.

Kontsert on mõeldud eelkõige 4-5-aastastele lastele, kuid oodatud on ka sellest nooremad ja vanemad lapsed ning loomulikult emad-isad, vanaemad-vanaisad.

Piletid: 7 € / sülepilet 2 € (võimalik osta vanema süles istuvale lapsele, pilet ei taga eraldi istekohta).
Muusika-aastal sündinud lastele tasuta. (Palume kindlasti ka muusika-aasta laste tasuta piletid Piletilevist välja võtta või välja printida. Tasuta pileti saamiseks sisestage (soodus)kood “2015” ja valige hinnatüüp “2015. a sündinud laps”. Tasuta pileti saajal palume kontserdile kaasa võtta sünniaastat tõendava dokumendi!)

Kontsert kestab 45 minutit.

OSTA PILET

Kontsertide korraldaja ERSO