Kontserdid

KEELPILLIKVARTETT ARDOR JA PIANIST LEA LEITEN

Keelpillikvartett Ardor ja pianist Lea Leiten.

17. november 2018 kell 15 — Mederi saal (Suur-Kloostri 16, Tallinn)

Elizabeth Maconchy
Keelpillikvartett nr 3

Anton Webern
“Aeglane osa” (Langsamer Satz) keelpillikvartetile

Philipp Scharwenka
Klaverikvintett

Keelpillikvartett Ardor
Arvo Leibur
I viiul
Kadi Vilu II viiul
Rain Vilu vioola
Tõnu Jõesaar tšello

ja Lea Leiten klaver


Neli aastat tagasi esimese kontserdi andnud kvarteti nimi Ardor tuleneb inglise keelest, tähendades vaimustust ja indu, kirglikkust ja õhinat. Just selline vaimustus muusikast ja koosmängust kõlab vastu keelpillikvarteti Ardor musitseerimisel, kus esimest viiult mängib ERSO kontsertmeister Arvo Leibur, teist viiulit orkestri II viiuli rühma abikontsertmeister Kadi Vilu, vioolat vioolarühma kontsertmeister Rain Vilu ja tšellot Tõnu Jõesaar.

Keelpillikvartett Ardor on oma loomingulises tegevuses alati püüdnud uuendada kontserdilavade kammermuusika kavasid. Nii üllatatakse ka seekord publikut teostega, millest suure tõenäosusega ei Elizabeth Maconchy ja Philipp Scharwenka kammermuusika pole kunagi Eestis kõlanud. Ajastule iseloomulikult on tegemist kaunikõlalise muusikaga, milles on aimata ka heliloojate käekirja uuendusmeelsust.
Muusikute endi sõnul võib nende kontserti võrrelda gurmeerestorani külastamisega. “Iga käiguga pakutakse midagi kordumatut: on teravaid rütme ja põnevat harmooniat, samas ka sügavat rahu ja vaoshoitud kirge… Tunnine kontsert paitab kuulajate hinge ja pakub kosutust kõigile muusikasõpradele.”

Kontsert on üks osa ERSO eriprojektist “100 kontserti Eestile”.
SISSEPÄÄS TASUTA

Keelpillikvartett Ardor esineb ka Illuka, Vasta, Lahmuse, Puurmani, Orava ja Mooste koolis.