Kontserdid

KEVADKLASSIKA

Neeme Järvi (© Kaupo Kikkas).

6. mai 2022 kell 20 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
6. mai 2022 kell 21 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Audiospaa” esitleb Radisson Collection

Rudolf Tobias
“Nokturn” (“Ööpala”) keelpilliorkestrile (orkestreerinud Eduard Tubin)     ~8′

Franz Schubert
Sümfoonia E-duur (orkestreerinud Felix Weingartner)    ~34′

Joachim Raff
“Kavatiin” viiulile ja orkestrile    ~5′

Mõkola Ovsjanniko-Kulikovskõi (Mihhail Goldstein)
“Sümfoonia nr 21”    ~25′

TRIIN RUUBEL viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Dirigent NEEME JÄRVI


Eelkontserdil kell 20 räägib psühholoog VIKTORIA SAAT sellest, kuidas vaikuse ja muusikaga vaimset tervist toetada. Muusikalise numbrina kõlab ERSO kvarteti (TRIIN RUUBEL viiul, TRIIN KRIGUL viiul, HELENA ALTMANIS vioola, THEODOR SINK tšello) esituses Arvo Pärdi “Psalom”.

Kontserdi pilet sisaldab ka sissepääsu eelkontserdile.


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
Kontserdipilet sisaldab pääsu eelkontserdile


Üle pika aja on orkestri ees ERSO eluaegne aupeadirigent Neeme Järvi, kelle juhatusel tuleb ettekandele valik põneva taustaga ning kontserdilavadel mitte just sageli kõlavatest teostest.

Franz Schuberti E-duur sümfoonia ei jõudnud helilooja eluajal visanditest kaugemale, ent on hiljem pakkunud rohkelt avastamis- ja mänguruumi. Neeme Järvi juhatusel kõlab Austria dirigendi ja helilooja Felix Weingartneri versioon aastast 1934.

Esmakordselt jõuab Eesti publiku ette ka üks muusikalooline petuteos. Nimelt väitis viiuldaja Mihhail Goldstein aastal 1948, et avastas Odessa ooperiteatri arhiivist Mõkola Ovsjanniko-Kulikovskõi 21. sümfoonia, mis on väidetavalt pühendatud 1805. aastal avatud Odessa ooperiteatrile. Hiljem selgus siiski, et tegemist on Goldsteini enda loominguga. Sümfoonia finaaliks on ukraina rahvatants kasatšokk.

Eesti muusikast kõlab Rudolf Tobiase teisest keelpillikvartetist “Ööpala”, mille on keelpilliorkestrile seadnud Eduard Tubin. ERSO kontsertmeister, viiulisolist Triin Ruubel astub orkestri ette soologa Saksa ja Šveitsi juurtega helilooja Joachim Raffi algselt viiulile ja klaverile loodud “Kavatiinis”.

Kontserdi korraldaja ERSO.

Kontserti toetab