Kontserdid

KEVADPÜHITSUS

9. märts 2012 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja MEISTRIKLASS 5. kontsert

Debussy. “Kevadised ringmängud” (Rondes de printemps)
Bernstein. Serenaad viiulile ja orkestrile
Stravinski. Ballett “Kevadpühitsus” (Le sacre du printemps)

Sandis Šteinbergs (viiul)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


Kahel järjestikusel nädalal kõlab ERSO esituses Igor Stravinski balletimuusika. 9. märtsil tuuakse Olari Eltsi juhatusel kuulajateni “Kevadpühitsus”, nädal hiljem Mikk Murdvee juhatusel “Tulilind”.

“Kevadpühitsus” esietendus 1913. aastal Pariisi Théâtre des Champs-Élysées’s ning šokeeris elegantse klassikalise balletiga harjunud publikut nii oma barbaarsena mõjunud kõlamasside ja metsikute rütmide kui paganlikust maailmast pärineva süžeega. Ameerika helilooja, dirigent ja üks mõjukamaid klassikalise muusika edendajaid Leonard Bernstein on Stravinski teoseid interpreteerinud palju ning salvestanud ka “Kevadpühitsust” eri orkestritega korduvalt. Ta on ülistanud Stravinski helikeele originaalsust ning öelnud veel 60 aastat pärast “Kevadpühitsuse” loomist, et selles teoses on “…parimad dissonantsid, mis eales välja mõeldud, parimad asümmeetriad, polütonaalsused, polürütmika ja mis iganes”.

Heliloojana eelkõige muusikalidega “West Side Story” ja “On the Town” tuntuks saanud Bernsteini enda loomingust tuleb ettekandele Platoni “Pidusöögist” inspireeritud Serenaad viiulile ja orkestrile.

Orkestrit juhatab ERSO ja Helsingi Linnaorkestri peakülalisdirigent ning Bretagne’i orkestri kunstiline nõustaja Olari Elts.

Üksikpilet 15 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 10 €.


ERSO toob juubelihooajal kuulajateni neli põnevat ja kõrgetasemelist kontserdisarja: JUBILATE, MEISTRIKLASS, SAAGA ja CONCERTO.

Antud kontsert kuulub MEISTRIKLASSI kontserdisarja, mis toob kuulajateni muusikaklassika meistriteosed parimas esituses. MEISTRIKLASSI kontserdisarjas on kokku 5 kontserti:
16.09.2011 PATHÉTIQUE
30.09.2011 MOZART TALLINNAS
11.11.2011 EESTI MUUSIKUTE GURMEE. TMKK 50
03.02.2012 FJORDIDE HELID
09.03.2012 KEVADPÜHITSUS

Kui ostate pileti kõikidele nimetatud kontsertidele, võidate 30% üksikpiletite hinnast.
Sarjapiletid müügil iga sarja esimese kontserdini. MEISTRIKLASSI sarja piletid on müügil kuni 16.09.2011.
Sarjapiletina ostes on ühe kontserdi hind 10,5 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 7 €.
Sarja MEISTRIKLASS 5 kontserti: 52,50 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 35 €.