Kontserdid

KLASSIKUD ÜLE SAJANDITE

Benjamin Schmid.

26. november 2020 kell 19 — Vanemuise kontserdimaja
27. november 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Claude Debussy
“Prelüüd fauni pärastlõunale” (Prélude à l’après-midi d’un faune)

Benjamin Britten
Viiulikontsert op. 15

Johannes Brahms
Sümfoonia nr 4 e-moll op. 98

BENJAMIN SCHMID viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ARVO VOLMER


Arvo Volmer, üks meie tippdirigentidest ning kunagine ERSO peadirigent, toob orkestri ette solistiks oma pikaaegse loomingulise partneri viiuldaja Benjamin Schmidi.

Benjamin Schmidi karjäär sai tuule tiibadesse pärast võitu Carl Fleschi konkursil Londonis (1992). Praeguseks on ta soleerinud selliste orkestrite ees nagu Viini Filharmoonikud, Londoni Filharmooniaorkester, Peterburi Filharmoonikud, Amsterdami Concertgebouw’ orkester, dirigentideks Christoph von Dohnányi, David Zinman, Seiji Ozawa, Valeri Gergijev jt.

Tema ebatavaliselt mitmekülgsesse repertuaari kuuluvad Hartmanni, Gulda, Korngoldi, Muthspieli, Szymanowski, Lutosławski ja Regeri kontserdid; ta on ka tähelepanuväärne džässviiuldaja. Benjamin Schmid on salvestanud ligi 50 CDd, mille eest ta on pälvinud mainekaid auhindu, mh Deutscher Schallplattenpreis (nii klassika kui ka džässi kategoorias) ja Echo Klassik, tema plaate on valitud esitlemiseks ka muusikaajakirjade erirubriikides Grammophone Editor’s Choice ja Strad Selection.

Ta mängib erakordsel pillil, Stradivari viiulil ex Viotti 1718. aastast, mille on tema kasutusse andnud Österreichische Nationalbank.

Piletid: 25 € / 18 €*   PILETILEVI
Kontsertide korraldaja Eesti Kontsert koostöös ERSOga.