Kontserdid

KLAVER 2012. Festivali lõppkontsert

Arvo Volmer

Arvo Volmer

2. november 2012 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Manuel de Falla. “Ööd Hispaania aedades” (Noches en los jardines de España)
Johannes Brahms. Klaverikontsert nr 2 B-duur, op 83
Aleksandr Skrjabin. “Prometheus” (“Tulepoeem”) (Prométhée. (Le Poème du feu)), op 60

IVARI ILJA (klaver)
ELLE-RIIN VOLMER (klaver)
STEN HEINOJA (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent ARVO VOLMER

Arvo Volmeri, kes tähistab sel aastal oma 50. sünnipäeva, ja Ivari Ilja suhe muusikasse on aupaklik ja sügav. Just need omadused on tõstnud mõlemad muusikud imetlusobjektiks maailmalavadele.

Arvo Volmer

Arvo Volmer

Arvo Volmer, kes tähistab sel aastal oma 50. sünnipäeva, on olnud ERSO ja Oulu sümfooniaorkestri ning Rahvusooper Estonia loominguline juht ja peadirigent, praegu on ta juba kaheksandat hooaega Adelaide’i sümfooniaorkestri kunstiline juht. Lisaks on ta juhatanud selliseid orkestreid nagu BBC Filharmoonikud, Birminghami, Sydney ja Melbourne’i sümfooniaorkester, Berliini Raadio sümfooniaorkester, Prantsuse Rahvusorkester jpt, samuti dirigeerinud Moskva Suures Teatris, Soome Rahvusooperis, Norra Rahvusooperis, Rootsi Kuninglikus Ooperis, Sydney Oopers jm.
Volmer on salvestanud arvukalt eesti muusikat, plaadistades ERSOga kõik Tubina sümfooniad, balleti “Kratt” muusika, Kreegi “Reekviemi” jpm. Hiljutised kõrgpunktid tema tegevuses olid ooperite “Carmen” ja “Manon Lescaut” väljatoomine Estonias ning kultuuripealinna Tallinn 2011 raames juhatatud “Parsifali” etendused Noblessneri valukojas.

Ivari Ilja

Ivari Ilja

Ivari Ilja on lisaks solistikarjäärile tuntud kui üks maailma tippklaverisaatjaid, kelle lavapartnerite hulka kuuluvad lauljad Dmitri Hvorostovski ja Maria Gulegina, kauaaegne koostöö sidus teda Irina Arhipovaga. Nimetatutega on ta esinenud maailma parimates saalides: Carnegie Hall New Yorgis, La Scala Milanos, Queen Elizabeth Hall ja Wigmore Hall Londonis.
Samavõrra edukas on Ilja tegevus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriosakonna juhataja ja professorina. Tema õpilased on saavutanud auhinnalisi kohti konkurssidel nii Eestis kui välismaal. Sel kontserdil debüteerivad ERSO ees noored pianistid Elle-Riin Volmer ja Sten Heinoja.

Kontserdi korraldajad Eesti Kontsert ja ERSO.
Piletid: 15 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 11 €.