Kontserdid

KUNINGANNA

Jonas Alber

6. märts 2013 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja PARIISI SÜMFOONIAD IV kontsert
Sarja FESTIVO V kontsert

Franz Joseph Haydn. Sümfoonia nr 85 B-duur “Kuninganna” (La reine)
Wolfgang Amadeus Mozart. Fagotikontsert B-duur, KV 191
Felix Mendelssohn-Bartholdy. Sümfoonia nr 4 A-duur, op 90 “Itaalia” (Italienische)

MARTIN KUUSKMANN (fagott)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent JONAS ALBER


NB! Mõjuvatel põhjustel ei juhata kontserti Neeme Järvi. Maestro pöördumist saate lugeda siin: https://www.erso.ee/2013/02/neeme-jarvi-poordumine/


Martin Kuuskmann. Foto: Karl J Kaul.

Martin Kuuskmann. Foto: Karl J Kaul.

Eestis sündinud ja kasvanud, õpingute ajal Ameerika Ühendriikidesse elama asunud ning maailmas solistikarjääri teinud Martin Kuuskmann on kindlasti üks neist, kelle teeneid fagoti kui virtuoosse soolopilli tutvustamisel ei ole võimalik ülehinnata. New York Timesis on tema mängu kirjeldatud kui “dünaamilist…, imetlusväärset…, köitvat”, 2007. aastal pälvis ta Grammy nominatsiooni talle kirjutatud David Chesky Fagotikontserdi plaadistuse eest.  Lisaks Cheskyle on Kuuskmannile teoseid pühendanud ka Erkki-Sven Tüür, Eino Tamberg, Tõnu Kõrvits, Gregor Huebner, Christopher Theofanidis, Charles Coleman jt.

Lisaks Mozarti Fagotikontserdile Martin Kuuskmanni soleerimisel tulevad ettekandele Haydni neljas “Pariisi sümfoonia”, mis on tuntud kui üks Prantsuse kuninganna Marie Antoinette’i lemmikteoseid, ning Felix Mendelssohn-Bartholdy Itaalia-reisi muljeid kajastav IV sümfoonia, mida Igor Stravinski on nimetanud elegantsi parimaks muusikaliseks näiteks.Dirigendipuldis on erakordseks kõlameistriks nimetatud Saksa dirigent Jonas Alber, kes on nõutud külalisdirigent nii sümfooniaorkestrite ees kui ooperiteatrites. Kui ta 1998. aastal, vaid 29-aastasena, sai Braunschweigi Riigiteatri muusikajuhiks, oli ta noorim sellisel positsioonil olnud dirigent Saksamaal. Praegu teeb ta koostööd paljude Euroopa orkestritega ning juhatab aina sagedamini orkestreid Hiinas, Jaapanis, Vietnamis ja Lõuna-Aafrikas. Lisaks orkestrimuusikale on ta juhatanud enam kui 50 ooperi ettekandeid Frankfurdi Ooperis, Berliini Saksa Ooperis, Viini Rahvaooperis, Hamburgi Riigiooperis ja paljudes teistes ooperiteatrites ning arvukatel ooperifestivalides.
Jonas Alber on sündinud Saksamaal Offenburgis. Ta on õppinud viiulit ja dirigeerimist Freiburgis ning lõpetanud dirigeerimise erialal Viini muusika- ja esituskunstide ülikooli, kus ta oli ka Herbert von Karajani Fondi stipendiaat.

Piletid: 20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.
Kontserdi korraldaja ERSO


ERSO toob hooajal 2012/2013 kuulajateni kuus atraktiivset kontserdisarja: PARIISI SÜMFOONIAD, FESTIVO, KLASSIKUD, MEISTRIKLASS, 1001 ÖÖD ja MAESTRO.

Antud kontsert kuulub kahte kontserdisarja:
PARIISI SÜMFOONIAD, milles on kokku 6 kontsert:

ja FESTIVO, milles on kokku 5 kontsert:   

Sarjade PARIISI SÜMFOONIAD ja FESTIVO sarjapiletid on välja müüdud. Kontsertidele on võimalik osta üksikpilet.