Kontserdid

LÄTI RAHVUSLIK SÜMFOONIAORKESTER

9. aprill 2016 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja HARMOONIA IV kontsert

Ludwig van Beethoven (1770–1827)
Viiulikontsert D-duur, op 61 (1806)

Pēteris Vasks (1946)
“Lauda” (1986)

Dmitri Šostakovitš (1906–1975)
Sümfoonia nr 1 f-moll, op 10 (1924–25)

EVA BINDERE (viiul)
Läti  Rahvuslik Sümfooniaorkester
Dirigent ANDRIS  POGA


BSF_EN_sarkans2016. aasta kevadel toimuvad Tallinnas, Riias ja Vilniuses Baltimaade esindusorkestrite vastastikused külaskäigud. Esmakordne suurejooneline ettevõtmine ühendab üheksat sümfooniakontserti Eesti, Läti ja Leedu pealinnades ning kannab nimetust Baltimaade sümfooniaorkestrite festival. LOE FESTIVALI KOHTA LÄHEMALT.

Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri ja ERSO ajaloos võib leida mitmeid paralleele: mõlema asutamisaastaks on 1926, mõlemad said alguse äsja asutatud raadiote juurde loodud väikesest kammeransamblist ning tegutsesid ka täismõõduliseks orkestriks kasvades pikalt raadioorkestrite nime all. Läti esindusorkester kannab rahvusorkestri nime alates 1990. aastast ning nende kodusaal asub Riia ajaloolises Suurgildi hoones. Läbi aegade on oldud tihedates sidemetes ka Eesti dirigentidega: aastail 1990–94 oli Läti Rahvusorkestri peadirigent ja kunstiline juht Paul Mägi, aastail 2001–06 Olari Elts.

Andris Poga.

Andris Poga.

Tallinnas juhatab Läti Rahvuslikku Sümfooniaorkestrit peadirigent Andris Poga, kes on selles ametis kolmandat hooaega. Ta on pälvinud Läti riikliku muusikapreemia, võitnud esikoha Jevgeni Svetlanovi nimelisel dirigentide konkursil Montpellier’s ning juhatanud selliseid nimekaid orkestreid nagu Pariisi orkester, Prantsuse Rahvusorkester, Bostoni sümfooniaorkester, NHK sümfooniaorkester Jaapanis. Leipzigi Gewandhaus-orkester, Peterburi Filharmoonikud jpt.

“Paarist taktist piisas: me teadsime, et tegemist on täiesti erakordse dirigendiga. /…/ Andris Poga on meisterliku suurvormitunnetusega, oskab esile tuua peensusteni viimistletud detaile ning kasutab laia dünaamilist skaalat.” (Didier van Moere, Concertonet)

Kontsedi avateoseks on Läti kuulsaima helilooja, täpselt nädal pärast kontserti 70. sünnipäeva tähistava Pēteris Vasksi “Lauda”.

Beethoveni viiulikontserdis soleerib Eva Bindere, kes on esinenud solistina kõigi Läti orkestrite ees ning on paljude välisorkestrite hinnatud külaliskontsertmeister. 15 aastat mängis ta esimest viiulit Balti riikide kammerorkestris Kremerata Baltica, mille koosseisus on ta andnud kontserte kõikjal maailmas ning esinenud selle ees korduvalt ka solistina. Tema soleerimisel salvestatud Kremerata Baltica CD “After Mozart” võitis 2002. aastal Grammy-auhinna parima väikese ansambli kategoorias. Üle kümne aasta on ta mänginud esimest viiulit rohkelt tunnustust kogunud keelpillikvartetis Euphonia.

Piletid: 22 € / 16 €
Toetajapilet: 50

OSTA PILET: PILETILEVI, piletimaailm
LIITU ERSO SÕPRADE KLUBIGA

Kontserdi korraldaja ERSO


E_Piim_esitleb_Harmoonia_est

 

 

 

 

Sarjapilet (neli kontserti) 52,80 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 38,40 €.
SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 .
Sarja HARMOONIA piletid on müügil kuni 13.09.2015 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788