Kontserdid

ÜLESTÕUSMINE JA ELU. MustonenFesti avakontsert

Barry Douglas (© Benjamin Ealovega).

31. jaanuar 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Krzysztof Penderecki
Klaverikontsert “Ülestõusmine” (“Resurrection”)    37’

Luigi Cherubini
Reekviem d-moll   55

Barry Douglas klaver
Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ANDRES MUSTONEN


Andres Mustonen on koostanud kava oma loomingulisele käekirjale väga iseloomulikult: kõlavad kaks väga erineva ajastu ja stiili suurteost. Itaalia helilooja Luigi Cherubini reekviem, millele järgneb vaimse sillana Krzysztof Penderecki klaverikontsert “Ülestõusmine”. Cherubini oli elu esimesel poolel pühendunud ooperiloomingule ning pannud aluse prantsuse koomilisele ja romantilisele ooperile. Elu teisel poolel pühendus ta aga vaimulikule muusikale, mida tema kaasaegsed väga kõrgelt hindasid. Ettekandele tulev reekviem on romantilise tundeskaala ja laia värvipaletiga sügavalt intiimne heliteos.

Krzysztof Penderecki klaverikontsert on loodud 11. septembril 2001 New Yorgi terrorirünnakus hukkunute mälestuseks. Pühendus pole vaid märge partituuris, see on kuulajale muusika kaudu sügavuti tajutav. Tegemist on helilooja ühe kõige postmodernsema ja neoromantilisema helitööga, mis kannab sügavalt tähenduslikke seoseid. Seda liigutavate meloodiatega klaverikontserti on peetud ka helilooja viiteks sellele, millist muusikat oleks võinud Rahmaninov kirjutada 100 aastat hiljem.

Eesti Rahvusmeeskoor on Cherubini reekviemi korduvalt esitanud ja 2002. aastal koos ERSOga Andres Mustoneni juhatusel ka plaadistanud. Nüüd on sama koosseis meie ees – tugevama ja sisukamana kui kunagi varem.

Piletid: 25 € / 18 €     PILETILEVI     PILETIMAAILM
Kontserdi korraldaja Eesti Kontsert koostöös ERSOga.