Kontserdid

BEETHOVEN 250*

Olari Elts. Foto Krõõt Tarkmeel.

16. detsember 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal
17. detsember 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Maestro” II kontsert (16.12)
Sarja “Revolutsioon #Beethoven” II kontsert (17.12)

Ludwig van Beethoven
Avamäng ooperile “Leonore”

Christian Jost
“An die Hoffnung” häälele ja sümfooniaorkestrile

Wolfgang Amadeus Mozart
“Io te lascio, o cara, addio”, KV 621a

Ludwig van Beethoven
Rocco aaria “Hat man nicht auch Gold beineben”
“Prüfung des Küssens”
Sümfoonia nr 1 C-duur

JUHAN TRALLA tenor
AIN ANGER bass
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


* Seoses praeguse olukorraga anname teada, et kontserdi „Leonore“ kava muutub osaliselt. 16. ja 17. detsembril toimuvad kontserdid kannavad uut pealkirja „Beethoven 250“.
Kes soovivad oma pileti tagasi müüa või vahetada ERSO kinkekaardi vastu, siis see võimalus on olemas nii Piletilevis kui Piletimaailmas. Lisainfo: erso.ee/covid-19-info/.


Juhan Tralla.

Lähtudes praegusest olukorrast lükkuvad Beethoveni ooperi “Leonore” kontsertettekanded suure esituskoosseisu ja koori kaasatuse tõttu edasi, ent nende asemel toimuvatel kontsertidel “Beethoven 250” tulevad ettekandele katkendid ooperist ning orkestri ees on maailmalavade solistid – bass Ain Anger ja tenor Juhan Tralla – ning dirigendipuldis ERSO peadirigent ja kunstiline juht Olari Elts.

Beethoveni juubelitähtpäeva tähistame kahe kontserdiga, millest teine toimub täpselt helilooja 250. sünniaastapäeval 17. detsembril. Dirigent Olari Elts tegi kava osas kiire, ent põhjalikult kaalutletud vangerduse ning publikuni tuuakse mitmetahuline sissevaade Saksa klassiku loomingusse.

Orkestri ees on sel aastal esimese eestlasena ooperilaulja kõrgeima tunnustuse Austrias ja Saksamaal ehk Kammersängeri tiitli pälvinud ning paljudel mainekatel Euroopa ja Ameerika lavadel, sh Bayreuthi ooperifestivalil, Milano La Scalas, Viini Riigiooperis, Baieri Riigiooperis, BBC Promsil jne tähelepanu pälvinud bass Ain Anger ning Viini Volksoperi, Mannheimi Rahvusteatri, Moskva Novaja Opera jt teatrite laval esinenud tenor Juhan Tralla.

Ain Anger.

Beethoveni vokaalteoste ja I sümfoonia kõrval jõuab kuulajate ette Saksa nüüdishelilooja Christian Josti vokaalsümfooniline “An die Hoffnung” aastast 2016, mille aluseks on Beethoveni samanimeline soololaul. Josti loomingu teljeks on üheksa ooperit ja aukartust äratav hulk teoseid sümfooniaorkestrile, mille ettekanded on toimunud mainekates ooperiteatrites (Zürichi Ooper, Theater an der Wien, Berliini Komische Oper, Genfi Grand Theatre jt), festivalidel, samuti Berliini Filharmoonikute, Berliini Konzerthaus-orkestri, Shanghai Hiina Sümfooniaorkestri, Taiwani Filharmoonikute jpt esituses ning mis omavad juba mõnda aega Euroopa kontserdielus kandvat kohta.

Juhan Tralla laulis viimati koos ERSOga vahetult enne kevadise eriolukorra väljakuulutamist Benjamin Britteni teoses “Cantata misericordium” Arvo Volmeri juhatusel, Ain Angeri viimatised ülesastumised koos ERSOga on olnud seotud Tobiase „Joonase lähetamise“ ettekannetega Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul Berliini kontserdimajas Neeme Järvi juhatusel ning 2015. aastal Tartus renoveeritud Pauluse kiriku avakontserdil ja Estonia kontserdisaalis Arvo Volmeri juhatusel.


Kõigil, kes ei saa kontserdile tulla, soovitame kontserti jälgida ERSO TV või Klassikaraadio vahendusel. Kontserdi ülekande vaatamiseks ERSO.TVs palume osta 3-eurose päevapileti.


Palume kanda publikul kontsertidel maski, kontserdimaja koridorides ja fuajees kehtib 2+2 reegel. Selleks, et tagada publiku turvalisus, peame mõne kontserdikülastaja istekohta muutma. Uued istekohad on hajutatud üle terve saali ning kui Teie istekohad on muutunud, siis saadetakse sellekohane info Teile mõned päevad enne kontserti! Ainult nii saame tagada Teie ja algselt Teie kõrvale pileti ostnud kontserdikuulaja turvalisuse. Valitsuse kehtestatud piirangute ning saali suuruse tõttu on istekohtade muutmisel vähe võimalusi ning oleme teinud oma parima, et tagada Teile võimalikult sarnane istekoht, kui algselt ostetud. Palume mõistvat suhtumist ning vabandame ebamugavuste pärast.