Kontserdid

MAHLERI NELJAS

Arvo Volmer (© Kaupo Kikkas).

15. veebruar 2019 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Suurlinna tuled” II kontsert

Ross Edwards
“White Ghost Dancing”

Carl Vine
Sümfoonia nr 7

Gustav Mahler
Sümfoonia nr 4

HELEN LEPALAAN metsosopran
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ARVO VOLMER


Orkestri ees on Arvo Volmer, kauaaegne ERSO ja Rahvusooper Estonia peadirigent, kes juba viiendat hooaega on Põhja-Itaalias Bolzano ja Trento Haydni orkestri peadirigent. Aastail 2004–2013 oli ta Austraalias Adelaide’i sümfooniaorkestri kunstiline juht ja peadirigent ning just sel perioodil Volmeri jaoks erilist tähtsust omanud teostest on koostatud “Suurlinna tulede” sarja teine kontsert.

Arvo Volmer: “Minult küsitakse tihti, et kuidas Austraalias oli. Olin kümme hooaega Adelaide’i sümfooniaorkestri muusikajuht ja töötasin külalisena ka kõigi teiste Austraalia professionaalsete sümfooniaorkestritega. Lisaks üritasin võimalust mööda veidigi tundma õppida seda ülipõneva ja eripalgelise loodusega maad.
Seekordse kontserdi kava on väike läbilõige minu kogetust. Ross Edwards ja Carl Vine on Austraalia ühed tähtsaimad tegevheliloojad. Need omavahel nii erinevad heliloojad on siiski ka sarnased ja Austraalia heliloomingule iseloomulikud – mõlema muusikas on tajutavad tonaalsed põhjad, selgelt jälgitavad motiivid ja tajutav ajakäsitlus. Gustav Mahler oli aga minu Adelaide’i perioodi üks teemaheliloojaid, esimest korda sealse orkestri ajaloos esitasime tsüklina kõik tema lõpetatud sümfooniad, kaasa arvatud “Das Lied von der Erde”.”

Austraalia ühe tuntuima helilooja Ross Edwardsi “White Ghost Dancing” kirjeldab Austraalia põlisrahvaste eripära ning spirituaalseid tavandeid. Carl Vine’i 7. sümfoonia, mis kannab alapealkirja “Stseenid igapäevaelust”, kõlas Volmeri juhatusel nii esiettekandes kui ka hiljem, nüüd aga esmakordselt Eestis.

Üks läbivaid jooni Volmeri ja Adelaide’i orkestri koostöös oli Mahleri sümfooniate esitamine. Seekord kõlab neljas sümfoonia, mille keskmes olev metsosoprani soologa neljas osa “Taevalik elu” algab ridadega “Me naudime taevaseid rõõme, nii väldime maiseid mõõne”.

Piletid: 23 € / 16 €     PILETILEVI, PILETIMAAILM
Kontsertide korraldaja ERSO


SUURLINNA TULED

I: HEMINGWAY LOOD, 26. oktoober 2018
Zuill Bailey tšello, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

II: MAHLERI NELJAS15. veebruar 2019
Helen Lepalaan metsosopran, ERSO, dirigent ARVO VOLMER

III: SAKSA KEVAD, 12. aprill 2019
Linus Roth viiul, ERSO, dirigent MIHKEL KÜTSON

IV: HOOAJA LÕPPKONTSERT, 10. mai 2019
Segakoor LatvijaERSO, dirigent NEEME JÄRVI

Kontserdisarja “Suurlinna tuled” esitleb Radisson Blu Sky Hotel.
OSTA SARJAPILET  (60 € / 45 €; sarjapileteid on müügil piiratud kogus)