Kontserdid

Martin Kuuskmann ja Neeme Järvi

Martin Kuuskmann. Photo Karl J. Kaul.

Martin Kuuskmann. Photo Karl J. Kaul.

14. oktoober 2010 kell 19 — Estonia kontserdisaal
15. oktoober 2010 kell 19 — Vanemuise kontserdimaja

Rimski-Korsakov – Süit ooper-balletist “Mlada”
Tamberg – Fagotikontsert, op. 108
Šostakovitš – Sümfoonia nr 5 d-moll, op. 47

Martin Kuuskmann (fagott, Ameerika Ühendriigid)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI

Eino Tambergi Fagotikontserdis soleerib üks tänapäeva mitmekülgsemaid fagotisoliste, Eestis sündinud ja kasvanud, juba aastaid peamiselt Ameerika Ühendriikides tegutsev Martin Kuuskmann. Tema repertuaar hõlmab muusikat barokist džässini ning oluline koht on seal nüüdismuusikal – lisaks Eino Tambergile on talle fagotikontserdi kirjutanud Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits, Christopher Theofanidis, Gene Pritsker, Charles Coleman, Gregor Hübner ja David Chesky. Kuuskmanni esitatud Chesky fagotikontsert plaadil “Urban Concertos” (Chesky Records) oli 2007. aastal Grammy nominent parima nüüdismuusika teose kategoorias. Tänu suurepärasele tehnikale, musikaalsusele ja eksperimenteerimisjulgusele on Martin Kuuskmann tõestanud, et fagott võib edukalt olla virtuoosne soolopill.

“Eino Tambergi fagotikontsert on tulise tehnikaga, väga rütmikas ja samas ka üks meloodilisemaid ja ulatuslikumaid fagotikontserte üldse. Selles leiab alati midagi uut – nii kui oled enda jaoks lahenduse leidnud, tekivad kohe uued lahendused…” (Martin Kuuskmann).

Kontserdi teises pooles kõlab Dmitri Šostakovitš mahuka sümfoonilise loomingu üks tuntumaid ja imetletumaid teoseid – 1937. aastal loodud Viies sümfoonia.

Kontsertide korraldaja ERSO
Piletid Tallinnas: 180 EEK (11.50 €), 120 EEK (7.67 €) / 70 EEK (4.47 €)
Piletid Tartus: 160 EEK (10.23 €), 120 EEK (7.67 €)