Kontserdid

Mati Lukk ja Toomas Vavilov

8. aprill 2011 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Tšaikovski – Avamäng-fantaasia “Romeo ja Julia”
Rautavaara – Kontrabassikontsert “Angel of Dusk”
Sumera – “In memoriam”
Ravel – Teine süit koreograafilisest sümfooniast “Daphnis ja Chloe”

Mati Lukk (kontrabass)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Toomas Vavilov

Soleerib ERSO kontrabassirühma kontsertmeister Mati Lukk, kes 9. aprillil  2011 tähistab 50. sünnipäeva. “ERSO peab olema ja küllap ongi õnnelik, et võib uhkustada selliste solistivõimetega bassistiga. Selles mehes peituv musikaalsus, energia ja meisterlikkus ei jäänud ühestki aspektist avanemata,” kirjutas Toomas Velmet pärast 2002. aasta novembris Mati Luki soleerimisel toimunud Koussevitzky Kontrabassikontserdi ettekannet. (Sirp, 22.11.2002).

Loe Tiina Mattiseni intervjuud Mati Lukiga ajalehes Sirp (02.12.2010): “Tore, et ERSO on professionaalse orkestrina Eesti muusikaelu nii kaua rikastanud”.

Klarnetist ja dirigent Toomas Vavilov on õppinud dirigeerimist Eesti Muusikaakadeemias, kus tema õppejõududeks olid Jüri Alperten ja ERSO kauaaegne peadirigent Roman Matsov. Suuri mõjutusi on ta saanud ka Leedu dirigendilt Jonas Aleksalt. Ta on olnud Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent, EMTA sümfooniaorkestri dirigent ja ERSO abidirigent. “Toomas Vavilov on väga andekas ja professionaalne muusik, kellele soovin jätkuvalt motiveeritud võimalusi dirigendi ametis.”  (Toomas Velmet, Sirp, 22.11.2002).

Kontserdi korraldaja ERSO
Piletid: 11.50 € (180 EEK), 7.67 € (120 EEK) / 4.47 € (70 EEK)