Kontserdid

MOZART JA MENDELSSOHN

Giordano Bellincampi. © Andreas Köhring.

15. märts 2019 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Maestro” III kontsert

Richard Strauss
Sümfooniline poeem “Don Juan”

Wolfgang Amadeus Mozart
Oboekontsert

Felix Mendelssohn
Sümfoonia nr 5 “Reformatsioonisümfoonia” (“Reformations-Sinfonie”)

INGELY LAIV oboe
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent GIORDANO BELLINCAMPI


Oboemängija Ingely Laiv pälvis möödunud aasta lõpus I preemia Eesti Interpreetide Konkursil puhkpillimängijatele.  Laiemalt üldsusele sai ta aga tuntuks juba tänu möödunud hooaja populaarsele telekonkursile “Klassikatähed”, kus ta pälvis II koha ja ERSO eripreemia. “Saates osalemine andis mulle palju enesekindlust, kogemust, suhtlemisoskust, närvitrenni. See oli väga stressirohke, aga ka väga põnev, lõbus ja arendav aeg.”

2018. aastal lõpetas Ingely Laiv Karlsruhe muusikaülikoolis bakalaureuseõppe professor Thomas Indermühle oboeklassis ning töötab praegu Rahvusooper Estonia orkestris oboerühma kontsertmeistrina. “ERSO ees soleerimine on minu jaoks olnud lapsepõlvest peale suureks unistuseks. Olles ka ise selles orkestris mõnda aega mänginud, tean kui toreda ja inspireeriva kollektiiviga on tegemist,“ kiidab ta Eesti esindusorkestrit.

“Ei vahetaks oboemängu mitte millegi vastu”: loe intervjuud Ingely Laiviga (Õpetajate Leht, 28.09.2018).

Ettekandele tulev Mozarti oboekontsert on oboerepertuaari üks enim mängitud teoseid, mida solist iseloomustab järgmiselt: “Kaunis klassitsistlik kontsert on tehniliselt väga nõudlik. Eriliselt ilusaks pean selle kontserdi teist osa, mis toob välja oboe tooni lummuse. Lõbus ja mozartlikult krutskeid täis kolmas osa toob naeratuse näole.”

Esmakordselt on ERSO ees itaalia päritolu dirigent Giordano Bellincampi, kes suurema osa ajast on elanud Taanis. Tromboonimängijana muusikuteed alustanud Bellincampi tegevus professionaalse dirigendina on kestnud juba veerandsada aastat. Ta on olnud Taani juhtiva nüüdismuusikaansambli Athelas Sinfonietta eestvedaja, seejärel Kopenhaageni Filharmoonikute peadirigent, Taani Rahvusliku Ooperiteatri muusikajuht, Saksamaal Duisburgi Filharmoonikute muusikajuht, Norras Kristiansandi Sümfooniaorkestri peadirigent ning Milanos tegutseva orkestri I Pomeriggi Musicali peadirigent.

Piletid: 23 € / 16 €     PILETILEVI, PILETIMAAILM
Kontsertide korraldaja ERSO


MAESTRO

I: HOOAJA AVAKONTSERT5. september 2018
Theodor Sink tšello, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI 

II: ELU KUI PALJUTÕOTAV ALGUS, 21. september 2018
Kalle Randalu klaver, ERSO, dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

III: MOZART JA MENDELSSOHN15. märts 2019
Ingely Laiv oboe, ERSO, dirigent GIORDANO BELLINCAMPI

IV: ERI KLAS 807. juuni 2019
ERSO, dirigent LEIF SEGERSTAM

Kontserdisarja “Maestro” esitleb AUDI.
OSTA SARJAPILET (60 € / 45 €; sarjapileteid on müügil piiratud kogus)