Kontserdid

MUUSIKAGURMEE: VIRTUOOSNE KLARNET KEELPILLIKASTMES

ERSO klarnetist Soo-Young Lee rahvuvahelisel muusikapäeval Telliskivi loomelinnaku Punases majas, 1. X 2016. Foto Peeter Langovits.

17. november 2018 kell 16 — Kose kultuurikeskus (Hariduse 2, Kose)

Carl Maria von Weber
Klarnetikvintett

Astor Piazzolla
“Oblivion” sooloklarnetile ja keelpillikvartetile (sdn Ege Banaz ja Soo-Young Lee)

Soo-Young Lee klarnet
Kaido Välja
I viiul
Marlis Timpmann II viiul
Kristiina Välja
vioola
Margus Uus
tšello


Kontsert “Muusikagurmee” toob kuulajaini klarneti ja keelpillikvarteti põneva koosluse. Ettekandele tulevad saksa romantiku Carl Maria von Weberi klarnetikvintett ja Argentiina tangokuninga Astor Piazzolla üks tuntuimaid tangosid “Oblivion”.

Nii Weberi klarnetikvintett kui mitmed teised tema klarnetiteosed on sündinud tänu omaaegsele erakordsete võimetega virtuoosile Heinrich Bärmannile, “klarnetigeeniusele” nagu helilooja teda nimetas. Tegemist on omalaadse minikontserdiga, kus juhtiv roll on klarnetimängijal, kellele ooperilikult kõnekate dialoogidega sekundeerivad keelpillid.

Astor Piazzolla tango “Oblivion” pärineb 1982. aastal valminud Marco Bellochio filmi “Henry IV” soundtrack’ist ning sellest on tehtud arvukalt arranžeeringuid.

Kontsert “Muusikagurmee: virtuoosne klarnet keelpillikastmes” on üks osa ERSO eriprojektist “100 kontserti Eestile”.

SISSEPÄÄS TASUTA
Sama kava tuleb ettekandele ka Orissaare muusikakoolis ja Leisi keskkoolis ning koos tšellokvartetiga C-MiMM antakase 20. novembril kell 19 kontsert “Muinaslugu muusikas” Kuressaare Audi salongis.