Kontserdid

Nikolai Petrov ja Eri Klas

Eri Klas. Foto Erkki Ruokonen.

Eri Klas. Foto Erkki Ruokonen.

31. märts 2011 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Fagerlund – “Isola”
Beethoven – Klaverikontsert nr 3 c-moll, op. 37
Tšaikovski – Sümfoonia nr 4 f-moll, op. 36

Nikolai Petrov (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Eri Klas

Oma generatsiooni tuntuim vene pianist Nikolai Petrov on maailma kontserdilavadel figureerinud alates hõbemedali võidust I Van Cliburni konkursil Ameerika Ühendriikides (1962) ning sellele järgnenud hõbemedalist kuninganna Elisabethi konkursil Brüsselis. “Edasine tee tippu on kulgenud nagu rööbasteed mööda ja ilma peatusteta, haarates kaasa maailma kuulsaimad orkestrid, saalid ja dirigendid, ning seal tipus ta nüüd on. Kui lisada veel suhtluses ja seltskonnas sädelev isiksus, kes, muide, võib ennast tundideks ka jazzi unustada, siis see ongi Kolja Petrov.” (Toomas Velmet, Sirp, 08.04.2005).

Petrovi klaverivaldamisel ei ole tehnilisi piire ja nii on ta laiendanud klaverirepertuaari ning sööbinud kuulajate mällu ülivirtuoossete seadete esitajana. Ka Eestis on tema sooloesituses kõlanud näiteks Berliozi “Fantastiline sümfoonia”. Petrovi repertuaaris on ligi 100 klaverikontserti ning 50 soolokava, lisaks tihedale kontserdigraafikule Euroopa, Venemaa ja Ameerika mainekates kontserdisaalides on ta Moskva konservatooriumi klaveriprofessor.

Orkestrit juhatab üks maailmas tuntumaid Eesti dirigente Eri Klas, kelle käe all on aastakümnete jooksul mänginud enam kui 100 orkestrit, sealhulgas need, mis kuuluvad muusikamaailma absoluutsesse tippu.

Eri Klas on väga suure osa oma karjäärist olnud seotud Estonia Teatriga, olles 20 aastat selle peadirigent ja kunstiline juht, ta on olnud Stockholmi Kuningliku Ooperiteatri, Århusi sümfooniaorkestri, Hollandi Raadio sümfooniaorkestri ja Moskva Kolobovi-nimelise Novaja Opera peadirigent. Teda seob kauaaegne koostöö Moskva Suure Teatri ja Soome Rahvusooperiga, aastast 2002 on ta Tallinna Filharmoonia kunstiline juht.

Nikolai Petrovi esimene ülesastumine koos ERSOga toimus 35 aastat tagasi ning ka toona oli dirigendipuldis Eri Klas.

Kontserdi korraldaja ERSO
Piletid: 11.50 € (180 EEK), 7.67 € (120 EEK) / 4.47 € (70 EEK)