Kontserdid

ODESSA CLASSICS TALLINN. AVAKONTSERT

31. mai 2022 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Arvo Pärt
“Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”    ~6’

Benjamin Britten
Viiulikontsert    ~32’

Wolfgang Amadeus Mozart
Klaverikontsert nr 20 d-moll, KV 466   ~32’

Valentin Silvestrov
Sümfoonia nr 7    ~20’

DANIEL HOPE viiul
ALEXEY BOTVINOV klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


Piletid 30 € / 36 € / 50 € :  PILETILEVI


2015. aasta juunis toimus Ukrainas Odessas esimest korda klassikalise muusika festival Odessa Classics. Selle asutaja pianist Alexey Botvinov seadis omale eesmärgiks luua festival, mis aitaks Ukrainal Euroopale läheneda ning seisaks vastu Venemaa algatatud sõjalisele agressioonile. Odessa Classics on olnud oma esimestest elupäevadest alates Eestiga seotud, seda nii meie muusikute, festivali külaliste kui ka toetajate kaudu.

Tänavu 2.–15. juunini oleks pidanud toimuma järjekorras kaheksas Odessa Classics festival, mille pidulikul avakontserdil Odessa ooperiteatris pidi üles astuma Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Paraku on sündmus Ukraina vastu peetava sõja tingimustes teadmata ajaks edasi lükatud.

Selleks, et festivali traditsioon ei katkeks, saab Odessa Classics tänavu 31. maist 4. juunini ajutise kodu Eestis ning kannab pealkirja Odessa Classics Tallinn. Eesti muusikud, loodetavasti rohkearvuline publik ja ettevõtjatest toetajad võõrustavad Ukraina suurimat klassikalise muusika sündmust viiel päeval viies erinevas esinemispaigas Tallinnas, Tartus ja Laulasmaal. Ootame teid sellest osa saama, et raskel ajal üheskoos festivali toetada. Odessa Classics Tallinn programm on nähtav SIIN.

Odessa Classics Tallinn toetajad on Elme Messer Gaas ja Luisa Spagnoli.