Kontserdid

OMAENDA RADA. Eesti Kontserdi aastalõpu- ja uusaastakontsert*

Kristjan Järvi (© Peter Adamik).

30. detsember 2020 kell 19 — Pärnu kontserdimaja
1. jaanuar 2021 kell 19 — Estonia kontserdisaal*

Kontsert “Omaenda rada” toimub 30. detsembril Pärnu konterdimajas.

Eesti Rahvusmeeskoor 
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
MAIKEN PIUS Tallinna Linnateater
Dirigent KRISTJAN JÄRVI
Vahetekstide valik: DORIS KAREVA

Sel aastal sünnib uusaastakontsert kahe omanäolise looja koostöös. Maailma muusikaklassika ja Eesti luuleklassika ühendavad tervikuks kokku armastatud poetess Doris Kareva ning maailmanimega dirigent Kristjan Järvi.

Kergeks samm, sirgeks selg,
rõõmsaks rüht, selgeks siht.
Kõnnin omaenda rada.
Süda hõiskab: armastada!

Kristjan Järvi on muusikamaailma üks loomingulisemaid ja uuenduslikemaid dirigente, programmiloojaid ja ettevõtjaid. Ta on mitmekülgne isiksus, kes jagab end klassikalise dirigendirepertuaari, omaenese orkestri Baltic Sea Philharmonic juhtimise ja piire nihutavate muusikaprojektide vahel.

Poetess Doris Kareva kirg on kuulatada keelt ja tunda ära sõnas sisalduv. Eesti keel, muusika ja luule on loodusvarad, millest ta soovitab ikka ja jälle ammutada jõudu iseolemiseks.

Maiken Pius (Schmidt) on tantsija ja koreograafi taustaga uue põlvkonna omanäolisemaid näitlejannasid, kes astub üles nii teatris kui ka filmis. Schmidt on mänginud filmides “Tõde ja õigus” (Krõõt), “Keti lõpp” ja “1944”. Ta on toonud lavale tantsuetenduse “Melujanu” ning olnud üks peaosaline Linnateatri lavastustes “Kolm vihmast päeva” ja “Suveöö unenägu”.