Kontserdid

OOPERIGALA

Vello Pähn

Vello Pähn

24. jaanuar 2014 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja GURMEE I kontsert

AILE ASSZONYI (sopran, Rahvusooper Estonia)
ANNELY PEEBO (metsosopran, Viini Volksoper)
ALEKSANDRS ANTONENKO (tenor)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent VELLO PÄHN

ERSO iga-aastane populaarne ooperigala toob Eesti esindusorkestri ette maailma tippklassi tenori Aleksandrs Antonenko — Lätist pärit laulja, kes on teinud viimaste aastatega pead pööritama paneva karjääri ning jõudnud maailma parimate ooperiteatrite, sh New Yorgi Metropolitan Opera ja Londoni Kuningliku Ooperiteatri (Covent Gardeni) lavale. Tema lavapartneriteks on Viini Volksoperi metsosopran Annely Peebo ja Rahvusooper Estonia sopran Aile Asszonyi.

ERSO ooperigalat juhatab Rahvusooper Estonia muusikajuht ja peadirigent Vello Pähn, kes on juba 25 aastat juhatanud etendusi Pariisi Rahvusooperis, teinud pikaajaliselt koostööd Hamburgi Riigiooperi, Dresdeni Semperoperi, Berliini Riigiooperi jpt teatritega.

Ettekandele tulevad aariad, ansamblid ja avamängud Mozarti ooperitest “Figaro pulm” ja “Così fan tutte”, Verdi ooperitest “Aida” ja “Othello”, Puccini ooperitest “Tosca” ja “Manon Lescaut”, Bellini ooperist “Montecchid ja Capulettid” ning Bizet’ ooperist “Carmen”.

 

Aile Asszonyi. Foto Liina Viru

Aile Asszonyi. Foto Liina Viru

Annely Peebo

Annely Peebo

Aleksandr Antonenko

Aleksandrs Antonenko

 

 


Aile Asszonyi on neljandat hooaega solist Rahvusooper Estonias, kus tema kanda on enamus teatri repertuaari suurtest sopranirollidest, ta on teinud kaasa ka Viini Kammerooperi ning Eestis Nargen Opera lavastustes.

Annely Peebo on 17. hooaega Viini Volksoperi solist, lisaks on ta laulnud Viini Staatsoperi, Milano La Scala, Palermo Teatro Massimo, Napoli Teatro San Carlo, Genova Teatro Carlo Felice, Torino Teatro Regio, Soome Rahvusooperi ja mitmete teiste ooperimajade lavastustes.

Läti tenor Aleksandrs Antonenko on teinud endale nime kõigil maailma olulisematel ooperilavadel, lauldes suuri tenorirolle nii Euroopas kui Ameerikas, sh New Yorgi Metropolitan Opera, Londoni Covent Garden, Viini Staatsoper, Pariisi Ooper jpt.

Piletid 20 € / 15 €.

Kontserdi korraldaja ERSO.


ERSO toob hooajal 2013/2014 kuulajateni viis põnevat kontserdisarja: ERSO Estonias, FESTIVO, MAESTRO1001 ÖÖD ja GURMEE.

Kontsert “OOPERIGALA” kuulub sarja GURMEE, milles on kokku 4 kontserti:

• 24.01.2014 OOPERIGALA
• 21.02.2014 LIHTSALT MOZART
• 28.03.2014 FAUST-SÜMFOONIA
• 2.05.2014 FOOKUSES OLLI MUSTONEN

Sarjapilet 48 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 36 €.
Sarja GURMEE piletid on müügil kuni 24.01.2014 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning internetis.