Kontserdid

PÄHKLIPUREJA

Mikko Franck. Foto Heikki Tuuli.

19. detsember 2013 kell 19 — Vanemuise kontserdimaja
20. detsember 2013 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja 1001 ÖÖD I kontsert

Pjotr Tšaikovski. Süit balletist “Pähklipureja”, op 71a
Wilhelm Stenhammar. Klaverikontsert nr 1 b-moll, op 1
Richard Strauss. Süit balletist “Vahukoor”  (“Schlagobers”)

PER TENGSTRAND (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent MIKKO FRANCK


Tšaikovski ballett “Pähklipureja” kuulub teatrite iga-aastasesse jõuluprogrammi, oluliselt vähem ollakse aga kuulnud Richard Straussi balletist “Vahukoor”. Ometi võib nii teoste süžees kui muusikas tõmmata mitmeid paralleele. Mõlema balleti muusikast on valminud ka orkestrisüidid ning nii saame Tšaikovski vahendusel kuulda, kuidas tantsivad lilled ja maiustustehaldjas ning Straussi tõlgendust väikeste pralineekommide ja kohvi tantsust ning loomulikult vahukoore valsist.

Per Tengstrand

Per Tengstrand

Wilhelm Stenhammari I klaverikontserdis soleerib Ameerika Ühendriikides elav rootsi pianist Per Tengstrand, kes esimest korda esines ERSOga 2005. aastal Tallinnas ja Stockholmis.

Üllatusuudisena anname oma publikule teada, et maestro Neeme Järvi asemel astub detsembriks ja 1. jaanuariks välja kuulutatud kontsertidel orkestri ette Grammyga pärjatud dirigent Mikko Franck – maailmalavade üks nõutumaid dirigente.
Pärast aastatepikkust tööd Belgia Rahvusorkestri ja Soome Rahvusooperi peadirigendina avalikustati hiljuti uudis, et praegu 34-aastasest Mikko Franckist saab järgmine Prantsuse Raadio sümfooniaorkestri peadirigent.
Muusikamaailmas väga harukordsena saavutas ta edu nii sümfooniorkestri- kui ooperidirgendina väga varakult. Juba 20ndate eluaastate algul juhatas ta paljusid olulisi Euroopa orkestreid, sh Londoni Philharmonia Orchestra ja Londoni Sümfooniaorkester, Müncheni ja Iisraeli Filharmoonikud, samuti lavastusi Berliini Riigiooperis. Ka Grammy auhinna kaasmaalase Jean Sibeliuse loomingu salvestamise eest saavutas ta juba 23 aasta vanuses. Loogilise jätkuna kiirele edule on koostöö paljude maailma juhtivate sümfooniaorkestrite, sh Berliini Filharmoonikute, New Yorgi Filharmoonikute ja paljude teistega.
Aastail 2002-2007 oli Mikko Franck Belgia Rahvusorkestri peadirigent ning äsja lõpetas üheksa hooaega kestnud töö Soome Rahvusooperi kunstilise juhi ja peadirigendina. Nädal enne ERSO ette tulekut annab ta kaks kontserti Orchestre de Paris’ga, mille peadirigent ja kunstiline juht on ERSO kunstiline nõustaja Paavo Järvi.
Esmakordselt juhatas Mikko Franck ERSOt  2002. aasta uusaastakontserdil.

Piletid Tartus: 15 € / 11 €.
Piletid Tallinnas: 20 € / 15 €.
Tartu kontserdi korraldajad Eesti Kontsert ja ERSO, Tallinna kontserdi korraldaja ERSO.


ERSO toob hooajal 2013/2014 kuulajateni viis põnevat kontserdisarja: ERSO Estonias, FESTIVO, MAESTRO, 1001 ÖÖD ja GURMEE.

Kontsert “PÄHKLIPUREJA” kuulub sarja 1001 ÖÖD, milles on kokku 5 kontserti:

• 20.12.2013 PÄHKLIPUREJA
• 7.02.2014 HANS JA GRETE
• 28.02.2014 ILJA MUROMETS
• 14.03.2014 STAR WARS
• 25.04.2014 SUVEÖÖD

Sarjapilet 60 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 45 €.
Sarja 1001 ÖÖD piletid on müügil kuni 20.12.2013 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning internetis.