Kontserdid

PARIIS. C’est l’extase

23. aprill 2015 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja SUURLINNA TULED IV kontsert

Jean Sibelius (1865–1957)
Sümfooniline poeem “Okeaniidid” (“Aallotaret”), op 73 (1914)
Sümfoonia nr 3 C-duur, op 52 (1907)

Claude Debussy (1868–1918)
“See on ekstaas” (“C’est l’extase”) – kümme Paul Verlaine’i luuletust sopranile ja orkestrile, orkestreerinud Robin Holloway (1887/2012)
Kolm sümfoonilist eskiisi “Meri” (“La mer”) (1903/1905)

Karen Wierzba (sopran)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


See rauge ekstaas
See lummav väsimus
See metsade värelus
Kesk tuulte kaisutust
(Paul Verlaine)

Üks 20. sajandi alguse vaieldamatuid Prantsuse muusikaelu juhtfiguure Claude Debussy on kirjutanud nii võrratuid orkestripalu kui kammer- ja vokaalmuusikat. Oma loomingus püüdis Debussy tabada maalikunstnike-impressionistide väljenduslaadi, nii võib tema sümfooniliste eskiiside “Meri” kõlavärve, orkestrikäsitlust ja rütmikat edukalt võrrelda Claude Monet’ ja Auguste Renoir’ lõuenditega. Tema laulud Paul Verlaine’i tekstidele kõlavad briti helilooja Robin Holloway seades.

Debussylikke impressionistlikke jooni leidub ka mitmes Soome suurima sümfonisti Jean Sibeliuse varases orkestriteoses, sh Kreeka mütoloogia ainelises sümfoonilises poeemis “Okeaniidid” ja idülliliseks valgusemaaliks nimetatud III sümfoonias.
Juhatab ERSO peakülalisdirigent Olari Elts, kes põhilise aja kontserdihooajast töötab maailma eri orkestritega ning on tuntud just põnevalt ja omanäoliselt koostatud kavade poolest. Lisaks ERSO-le on tema lõppevasse hooaega mahtunud koostöö Hallé orkestriga Manchesteris, Taani Rahvusorkestriga, BBC Walesi sümfooniaorkestriga, Hollandi Raadio filharmooniaorkestriga, Šoti Kammerorkestriga, Viini Sümfoonikute jpt-ga. Möödunud sügisel jõudis kuulajateni Eltsi ja Helsingi Linnaorkestri salvestatud Erkki-Sven Tüüri autoriplaat.

Debussy Karen Wierzbalauludes soleerib Prantsusmaal elav Kanada päritolu sopran Karen Wierzba, kes on oma kontsertesinemiste ja ooperirollidega pälvinud suurt rahvusvahelist tähelepanu. Esile on tõstetud nii tema meisterlikku vokaaltehnikat kui loomupärast musikaalsust. Tihe koostöö seob teda Olari Eltsiga, kelle juhatusel ta viimati soleeris koos Porto sümfooniaorkestriga Mozarti Missas c-moll ja Mendelssohni “Suveöö unenäos”, enne seda USAs Milwaukee sümfooniaorkstriga Raveli “Shéhérezade’is”, 2011. aasta esines ta koos Olari Eltsi ja ERSO-ga ka NYYD-festivalil Tallinnas.

Loe lähemalt: http://karenwierzba.com/


Pilet 22 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 16 €
Solaris Club kaardi esitamisel on üksikpilet Estonia kontserdisaalist ostes 5% soodsam.

NB! Juhime tähelepanu, et kontsert toimub neljapäeval, 23. aprillil, mitte reedel, 24. aprillil, nagu esialgu välja kuulutatud. Varem ostetud piletid kehtivad 23. aprillil täpselt samadele istekohtadele.


suurlinnatuled_radisson

Sarjapilet (neli kontserti) 52,80 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 38,40 €.
SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 € / (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 .
Sarja SUURLINNA TULED piletid on müügil kuni 13.02.2015 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788