Kontserdid

PARIIS JA LOS ANGELES

Nikolai Aleksejev (© Sergei Zjuganov).

8. detsember 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja SUURLINNA TULED I kontsert

Igor Stravinski

“Psalmide sümfoonia”
“Requiem canticles”
Ballett “Kevadpühitsus” (Le sacre du printemps)

Marianne Pärna alt
Rainer Vilu
bass
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV


ERSO endine peadirigent Nikolai Aleksejev on  ikka ja jälle rikastanud ERSO hooaegasid võrratute vene muusika ettekannetega. Seekord tutvustab ta publikule tõelist maailmakodanikku Igor Stravinskit, kelle loomingu põhiosa valmis Prantsusmaal ja Ameerika Ühendriikides.

Stravinskile rahvusvahelise tuntuse toonud balletid “Tulilind”, “Petruška” ja “Kevadpühitsus” pärinevad helilooja noorusaastate rahvuslikust ehk Vene perioodist ning on kirjutatud Pariisis tegutsenud kuulsale Djagilevi balletitrupile. Neoklassitsistlikus stiilis “Psalmide sümfoonia” on pühendatud Bostoni sümfooniaorkestri 50. aastapäevale ning viis aastat enne helilooja surma loodud “Requiem canticles” sisaldab lisaks Stravinski hilist loomeperioodi iseloomustavale seeriatehnikale ka viiteid tema loomingu varasematele tunnusjoontele.

Kiitke teda tema määratut suurust mööda!
Kiitke teda sarve lajatusel!
Kiitke teda naabli ja kandlega!
Kiitke teda trummide ja pillerkaariga!
Kiitke teda keelpillide ja vilega!
Kiitke teda helisevate simblitega!
Kiitke teda kumisevate simblitega!
Kõik, kelles on eluhõngu, kiitku Jaah!
Halleluuja!
(Psalm 150: 1–6; tõlkinud Toomas Paul)

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO


Kontserdisarja SUURLINNA TULED esitleb Radisson Blu

Säravaid suurlinnade tulesid saab uuel hooajal koos ERSOga nautida lausa neljal kontserdil. Kontsert “Tallinn –> Ann Arbor“ lennutab Eesti esindusorkestri kolmandat korda turneele Ameerika Ühendriikidesse, kontsert “Tallinn –> Shanghai“ Hiinasse ja Hong Kongi, kontserte juhatavad ERSO endine peadirigent, praegune Bolzano ja Trento Haydni Orkestri peadirigent Arvo Volmer ja põhjanaabrite üks nimekamaid dirigente Leif Segerstam, kes külalisdirigendina teeb regulaarset koostööd sümfooniaorkestritega üle kogu maailma ja juhatab etendusi New Yorgi Metropolitan Operas, Londoni Kuninglikus Ooperiteatris, Milano La Scalas jm., peadirigendina juhatab viimastel aastatel aga Turu Filharmoonia Orkestrit.Euroopa ja Ameerika suurlinnad Pariis ja Los Angeles tulevad kuulajani koos Igor Stravinski loominguga – just need linnad olid maailmakodanikust helilooja pikaaegseimad elupaigad.Islandilt, maailma põhjapoolseimast pealinnast Reykjavíkist saabub Tallinnasse üks noorema generatsiooni ühe isikupärasemaid pianiste Víkingur Ólafsson, kelle eestvedamisel jõuavad ühisele lavale Eesti ja Islandi muusikud ning muusika.

R, 8.12.2017 – PARIIS JA LOS ANGELES, dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV
R, 19.01.2017 – TALLINN –> ANN ARBOR, dirigent ARVO VOLMER
R, 9.03.2018 – TALLINN –> SHANGHAI, dirigent LEIF SEGERSTAM
P, 20.05.2018 – FROM ICE TO EST. Festival Practical Spirituality, ERSO kammerkoosseisud ja pianist Víkingur Ólafsson

“Suurlinna tulede” sarjapiletid: 55 € / 40 € (müügil kuni 6.12.2017)