Kontserdid

PÕHJATUULE VAIKUS. MINI-EMP

Theodor Sink

6. aprill 2017 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Erkki-Sven Tüür
Tšellokontsert (1996)

Brian Current
“Noorte teejuht nüüdismuusika juurde” (“A Young Person’s Guide to New Music”, 2008)

THEODOR SINK (tšello)
ARDO RAN VARRES (jutustaja)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent  KRISTIINA POSKA


Päevasel “MINI-EMPi” kontserdil  toob ERSO kuulajateni kaks põnevat teost. Erkki-Sven Tüüri tšellokontserdis soleerib Theodor Sink, kes on end tõestanud nii võimeka kammermuusiku kui suurepärase orkestrisolistina. Praegu jätkab ta õpinguid Helsingis Sibeliuse akadeemias professor Marko Ylöneni juhendamisel. Ameerika helilooja Brian Currenti 2008. aastal loodud teosega “Noorte teejuht nüüdismuusika juurde” tutvustatakse kuulajaile 20. ja 21. sajandi muusikalisi väljendusvahendeid. Räägitakse vormist, rütmist, helist, harmooniast, faktuurist, värvist, meloodiast, esitustavadest ja elektronmuusikast. Kaastegev on näitleja ja helilooja Ardo Ran Varres.

“Muusika fenomen on, et ta näitab meile meie tahke, millest meil varem aimugi polnud. Muusikal on võime muuta nii meie mõtte- kui ka tundeskaalat ning me oleme seeläbi võimelised nägema asju uues valguses,” ütles Kristiina Poska 2013. aastal ajakirjale Muusika antud intervjuus. “Vapustav! Erakordne! Suurepärane! Meeldejääv! Kristiina Poska on fantastiline!” vahendas Kirke Ert Postimehes Kristiina Poska juhataud ERSO möödunud hooaja lõppkontserdi külastajate muljeid.

Kristiina Poska lõpetas neli aastat kestnud töö Berliini Koomilise Ooperi esimese kapellmeistrina ning jätkab hooajast 2016/17 vabakutselise dirigendina. Kristiina Poska arvukate tunnustuste hulgas on nii auhinnalisi kohti erinevatel konkurssidel, sh mainekas Saksa dirigendipreemia (Deutscher Dirigentenpreis) aastast 2013 kui samal aastal mõjuka Saksa päevalehe Tagesspiegel poolt aasta 25 kõige huvipakkuvama berliinlase nimekirja valimine. 2016. aasta kevadel valiti ta rahvusvahelise muusikaportaali Bachtrack.com edetabelis maailma enim hõivatud naisdirigendiks.


Sel hooajal on ERSO tutvustanud publikule nüüdismuusikat Brian Currenti teosega juba kahel korral. Siin väike klipp, kuidas nägi välja ettekanne rahvusvahelisel muusikapäeval Telliskivi Loomelinnakus:

Piletid: 16 € / 10 €
OSTA PILET: PILETILEVI PILETIMAAILM

Eripakkumine: sõbrapiletid hinnaga 8 € on müügil Piletilevi müügipunktides ja www.piletilevi.ee (sooduskood: “EMP”)
Kontserdi korraldajad ERSO ja festival Eesti Muusika Päevad