Kontserdid

PÜHA MAGMA. Eesti muusika päevad

Heigo Rosin (© Kaupo Kikkas).

13. aprill 2018 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja TULEVIKUMUUSIKA III kontsert

Toivo Tulev
“Kolm sümfooniat” (esiettekanne)

Age Veeroos
“Mõttelõng” (esiettekanne)

Erkki-Sven Tüür
Sümfoonia nr 4 “Magma” löökpillidele ja sümfooniaorkestrile

HEIGO ROSIN löökpillid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent RISTO JOOST


Eesti muusika päevad (EMP) on alates 1979. aastast olnud olulisim Eesti heliloojate loomingule keskenduv festival. 2018. aastal on festivali kandvaks teemaks on PÜHA. Nagu ikka, pakub EMPi sümfooniakontsert avastamisrõõmu ja põnevaid uudisteoseid – seekord Age Veeroosi ja Toivo Tulevi sulest. Lisaks uutele teostele tuleb ettekandele Erkki-Sven Tüüri 2002. aastal valminud neljas sümfoonia “Magma” soololöökpillidele ja sümfooniaorkestrile Eesti esimese löökpillisolisti Heigo Rosina soleerimisel.

Kontserdi vaheajal tasub piiluda fuajeesse ja jalutussaali taskutesse, kus leiavad aset taskukontserdid. Kontrabassil ja elektroonikal improviseerivad Mingo Rajandi ja Ekke Västrik ning Jaanus Siniväli ja Kristin Kuldkepp. Muide, tänavuse festivali pill ongi kontrabass.


Hoolimata noorest east on Heigo Rosin andnud kontserte üle kogu Euroopa ja Ameerika, astudes üles nii soolokavadega kui ka solistina mainekate orkestrite ees. 2015. aastal pälvis ta esimese Eesti muusikuna Šveitsi maineka Orpheumi Fondi solististipendiumi. Samal aastal valiti ta World Percussion Group’i kontsertmeistriks, millega kaasnes viie nädala pikkune tuur Ameerika Ühendriikides. Alates 2016. aastast on ta Malletechi firma löökpillide ja Sabiani firma taldrikute ametlik artist ning 2017. aasta jaanuaris debüteeris ta solistina New Yorgi Carnegie Hallis.

Erkki-Sven Tüüri loomingust on Heigo Rosina soleerimisel kõlanud korduvalt marimbafonikontsert “Ardor”, “Magma” soolopartii kõlab Eesti muusika päevadel tema esituses aga esmakordselt. Erkki-Sven Tüür: “Löökpillimängija Heigo Rosin puudutas mind väga sügavalt. Lisaks loomulikule musikaalsusele ja andekusele imetlen ma tema keskendumist ja visadust, tänu millele kõlavad isegi tehniliselt kõige keerukamad teosed tema esituses veenvalt ja loomulikult. Iga helilooja tahaks oma teoste ettekandel kogeda just sellist energeetilist ja sundimatult kirglikku esitust.”

Risto Joost (© Mait Jüriado).

2012. aasta V Jorma Panula nimelise dirigentide konkursi ning 2015. aasta Nikolai Malko nimelise dirigentide konkursi laureaat Risto Joost on tunnustatud dirigent nii ooperi- kui kontserdilavadel. Ta on Rahvusooper Estonia koosseisuline dirigent, alates hooajast 2012/13 Tallinna Kammerorkestri peadirigent, hooajast 2015/16 Leipzigi MDRi koori kunstiline juht ning 2016. aasta kevadest Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstiline juht.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO koostöös festivaliga EMP

 


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788


Kontserdisarja TULEVIKUMUUSIKA esitleb Nelja Energia

Kontserdisari “Tulevikumuusika” teeb koostööd kolme innovaatilise ja  piirideülese muusikafestivaliga, need on rahvusvaheline nüüdismuusika festival “Afekt”, Eesti muusika päevad ja ERSO hooajalõpufestival “Practical Spirituality”. Šveitsi dirigent Baldur Brönnimann on keskendunud eelkõige põnevaid ja keerulisi väljakutseid pakkuvale nüüdismuusikale, Risto Joost on multifunktsionaalne peadirigent Tallinna Kammerorkestrile ja Leipzigi MDRi koorile, olles lisaks Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstiline juht ning Rahvusooperi Estonia dirigent. Lausa kahel korral astub “Tulevikumuusika” sarjas dirigendipulti Kristjan Järvi, kes toob koos Voces Musicalese ja Saksa helilooja ja elektronmuuik Sven Helbigiga ettekandele viimase teose “I Eat the Sun and Drink the Rain”. Detsembris tuuakse tema taktikepi all ettekandele üks ebatavaline majandust ja muusikat ühendav teos – globaalse majanduse kantaadiks nimetatud live-soundtrack’iga film “Regular Crisis”. See toob filmilina vahendusel Estonia kontsrdisaali Steve Forbesi, José Ángel Gurría, Manfred Bischoffi ja teiste maailma tööstuse ja rahanduse valdkonna võtmefiguuride mõttearendused maailma majanduse hetkeseisu ja tulevikuperspektiivi teemadel, pingeid lisab ja võtab maha Louis Andriesseni, Bryce Dessneri, Jonny Greenwoodi, Kristjan Järvi ja teiste muusika.

R, 27.10.2017 – RITUAALID. Festivali “Afekt” avakontsert, dirigent BALDUR BRÖNNIMANN
R, 1.12.2017 – REGULAR CRISIS, dirigent KRISTJAN JÄRVI
R, 13.04-2018 – PÜHA MAGMA. Eesti muusika päevad, dirigent RISTO JOOST
T, 22.05.2018 – I EAT THE SUN AND DRINK THE RAIN. Festival “Practical Spirituality”, Voces Musicales, dirigent KRISTJAN JÄRVI

“Tulevikumuusika” sarjapiletid: 55.- / 40.- (müügil kuni 25.10.2017)