Kontserdid

PÜHALEPA MUUSIKAFESTIVAL

Olari Elts ja Erkki-Sven Tüür, oktoober 2019. Foto Tiit Mõtus.

12. juuni 2021 kell 17 — Kärdla kirik

Ludwig van Beethoven
Avamäng “Coriolanus”     ~9′

Erkki-Sven Tüür
“Phantasma”     ~13′

Ludwig van Beethoven 
Sümfoonia nr 5 c-moll, op. 67     ~35’  

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


2021. aastal toimub juba kümnes Pühalepa muusikafestival. Seekord on lisaks 6.-8. augustini toimuvale festivali põhiprogrammile juunis ja juulis plaanis ka festivali eelkontserdid, millest esimese täidab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester koos oma peadirigendi ja kunstilise juhi Olari Eltsiga. Kontsert leiab aset 12. juunil Kärdla kirikus.

Traditsiooniliselt kõlab festivalil Hiiumaa helilooja Erkki-Sven Tüüri looming, mis ERSO kontserdil on paaris selle hooaja juubilari Ludwig van Beethoveni viienda sümfooniaga.

Olari Elts nimetab Erkki-Sven Tüüri tänapäeva muusikamaailma üheks parimaks sümfonistiks selle sõna kõige klassikalisemas tähenduses, Ludwig van Beethovenit aga muusikaloo kõige suuremaks revolutsionääriks, kelle looming mõjub ka tänapäeval väga uudse ja värskena.

Erkki-Sven Tüür: “Olariga seob mind pikaajaline sõprus, terve rida orkestriteoseid – ka “Phantasma” – on sündinud tema eestvedamisel. Detailitäpsus, sädelev muusikaline energia ning selge visioon partituuri kõlama võlumisel on mind tema puhul ikka ja jälle nende aastate jooksul sügavalt puudutanud.”

Festivali kunstiline juht on dirigent Endrik Üksvärav.
Festivali korraldaja on MTÜ Kerema Kultuurikoda.
Loe festivali kohta lähemalt.

OSTA PILET