Kontserdid

RAHMANINOVI KOLMAS

Mihkel Poll (© Kaupo Kikkas).

11. jaanuar 2019 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Klaverikontsert” II kontsert

Sergei Rahmaninov
Klaverikontsert nr 3 d-moll

Claude Debussy
Kolm sümfoonilist eskiisi “Meri” (“La Mer”)

Maurice Ravel
“Valss” (“La Valse”)

MIHKEL POLL klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent MIHHAIL GERTS


Mihkel Poll: “Oma harukordse ilu ning tunneterikkuse tõttu on Rahmaninovi kolmas klaverikontsert saanud üheks kõige armastatumaks klaverikontserdiks, köites võrdselt nii pianiste kui publikut. Sellesse kätketud tohutu noodihulk ning romantiliselt virtuoosne väljenduslaad teevad teosest pianisti jaoks tõelise proovikivi. Samas pakub selle emotsionaalne sügavus ning mitmekesisus ammendamatut loomingulist inspiratsiooni ning teeb igast ettekandest väga erilise sündmuse.” Õhtu teises pooles kõlavad kaks 20. sajandi alguse tähtteost – Debussy “Meri”, mis on muusikalise impressionismi üks eredaimaid näiteid, ning Raveli haarava energiaga “Valss”.

Mihkel Poll on rahvusvaheliselt tunnustatud pianist, kelle mängu on olnud võimalik kuulda nii Londoni Wigmore Halli ja Barbican Halli kui ka Peterburi Filharmoonia suures saalis. Mihkel Polli koostöö ERSOga sai alguse enam kui kümme aastat tagasi, ettekandele on toodud soliidne hulk klaverikontserte ning koos on esinetud nii Peterburis kui Stockholmis. Mihkel Poll on arvukate rahvusvaheliste konkursside võitja, 2004. aasta Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ja 2013. aasta Vabariigi presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia laureaat, tema kahest sooloplaadist teine pälvis 2016. aastal parima kammermuusika albumi auhinna.

Mihhail Gerts.

Orkestrit juhatab Mihhail Gerts, kelle käe all on mänginud NHK sümfooniaorkester ja Osaka filharmooniaorkester Jaapanis, arvukad orkestrid Saksamaal, sh Weimari Staatskapelle, Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, WDRi sümfooniaorkester Kölnis, Beethoveni Orkester Bonnis, mitmed Prantsuse, Vene, Soome jt orkestrid. Lisaks tööle Rahvusooper Estonia dirigendina on Mihhail Gerts juhatanud etendusi Peterburi Mihhaili teatris, Veneetsia Teatro La Fenices, Ancona Teatro delle Muses ja Minskis Valgevene Rahvusooperis. Märtsi alguses toob ta Saint-Etienne’i Ooperis välja Benjamin Godardi neljavaatuselise ooperi “Dante”.

Piletid: 23 € / 16 €     PILETILEVI, PILETIMAAILM
Kontsertide korraldaja ERSO


KLAVERIKONTSERT

I: RAHMANINOVI NELJAS, 12. september 2018
Age Juurikas klaver, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

II: RAHMANINOVI KOLMAS11. jaanuar 2019
Mihkel Poll klaver, ERSO, dirigent MIHHAIL GERTS

III: TŠAIKOVSKI ESIMENE8. veebruar 2019
Dmitri Maslejev klaver, ERSO, dirigent DMITRI LISS

IV: JÄRVI JA RANDALU25. aprill 2019
Elina Nechayeva sopran, Kalle Randalu klaver, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

Kontserdisarja “Klaverikontsert” esitleb LIVIKO.
OSTA SARJAPILET (60 € / 45 €; sarjapileteid on müügil piiratud kogus)