Kontserdid

RANDALU JA BEETHOVEN I. Kalle Randalu 65

Kalle Randalu. Foto Kaupo Kikkas

Kalle Randalu. © Kaupo Kikkas

11. november 2021 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Maestro” III kontsert

Ludwig van Beethoven
Klaverikontsert nr 1 C-duur     34′
Klaverikontsert nr 2 B-duur     28′
Klaverikontsert nr 3 c-moll     35′

KALLE RANDALU klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent JUHA KANGAS


Piletid 26 € / 19 €:
PILETILEVI     PILETIMAAILM


Tähistame kontsertidega armastatud pianisti Kalle Randalu 65. sünnipäeva. Jätkuna möödunud muusika-aastale, mis laialt üle maailma oli pühendatud Beethoveni loomingule,  kõlavad kahel järjestikusel õhtul Kalle Randalu ja ERSO esituses kõik Beethoveni viis klaverikontserti – neist kolm esimest “Maestro” ning kaks viimast “Klaverikontserdi” sarjas.

Läbi aegade ühe eredaima interpretatsioonistiiliga eesti pianisti lennukale karjäärile andsid 1980. aastate esimesel poolel hoo sisse saavutused mainekatel rahvusvahelistel konkurssidel: laureaaditiitel Schumanni konkursil Zwickaus (1981), IV koht Tšaikovski konkursil Moskvas (1982), mis on läbi aegade suurim saavutus eesti interpreedilt sellel muusikamaailma tippkonkursil, ning kulminatsiooniks esikoht ARD-konkursil Münchenis (1985). Enam kui kolmkümmend aastat on Kalle Randalu teiseks kodumaaks olnud Saksamaa.

Dirigendipuldis on Keski-Pohjanmaa Kammerorkestri asutaja ja kauaaegne peadirigent Juha Kangas, keda seob tihe side Tallinna Kammerorkestriga ning kes korduvalt on juhatanud ERSOt.

Juubilar mainib, et on seda kohtumist juba väga oodanud. “Oleme aastakümneid palju koos mänginud, ent jätkuvalt on iga kord uus ja põnev – hea on temaga koos muusikat teha.”

Kontserdi korraldaja ERSO.