Kontserdid

REGULAR CRISIS

Kristjan Järvi (© Peter Adamik).

1. detsember 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja TULEVIKUMUUSIKA II kontsert

Globaalse majanduse kantaat “Regular Crisis”

Marina Landia film Louis Andriesseni, Bryce Dessneri, Jonny Greenwoodi, Gediminas Gelgotase ja Kristjan Järvi muusikaga.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTJAN JÄRVI


Majandus ja muusika – täiesti ainulaadne õhtu ERSO hooajas!

Video- ja performance’i-kunstnik Marina Landia multimeediakantaadi ettekandel on ühendatud videoprojektsioonid ja suur sümfooniaorkester. Videomaterjal on kokku pandud intervjuudest maailma tööstuse ja rahanduse valdkonna võtmefiguuridega. Sõna saavad Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni peasekretär José Ángel Gurría, Saksa autotootja Daimleri nõukogu esimees Manfred Bischoff ja meediaärimees Steve Forbes. Filmi live-soundtrack’ina kõlab Hollandi helilooja Louis Andriesseni, Pariisis tegutseva Ameerika helilooja, indie-rock ansambli The National kitarrist Bryce Dessneri, Inglise helilooja ning alternatiiv-rock’i ansambli Radiohead kitarrist ja klahvpillimängija Jonny Greenwoodi, Leedu helilooja Gediminas Gelgotase ja Kristjan Järvi muusika.

Regular Crisis peegeldab maailma majanduse mõjukaimate tegelaste n-ö vaimset seisundit, uurides nende väärtushinnanguid, filosoofiaid ja mõtteviise. Elava muusikaga oskuslikult esile toodud pingeseisundid loovad hämmastavaid efekte, pakkudes üsna ebatavalise vaatenurga maailma majanduse hetkeseisule ja perspektiivile, millise suuna see võib võtta edaspidi.

Dirigent ja helilooja Kristjan Järvi: “Keskkond on meie jaoks väga tähtis sõna kahes tähenduses. Inimestena me loome keskkonna enda ümber. Aga me peame olema ühenduses ka suurema keskkonnaga oma igapäevaelus. Mõistame, et pole vahet inimeste ega rahvuste vahel. Meile kuulub kogu planeet. Pole tähtis, kust tuleme ja missugune on meie ajalugu. Me peame hoolitsema üksteise ja meie Maa eest. Loodus ei vaja meid. Inimesed on muutunud Maa parasiitideks, me oleme ise ennast selleks teinud ja meie saame seda ka muuta.”

Filmirežissöör Marina Landia: “Juba 15 aastat on minu peatähelepanu kunstnikuna olnud suunatud globaalsele majandusele. Koos majanduskriisi algusega hakkasin ma tegema videointervjuusid kriisi mõjust ühiskonnale nii ärimaailma juhtide kui poliitikutega. Selle tulemusena valmisid videod, mis pakuvad vaatajatele üksikasjalikke ülevaateid  praeguse aja globaalsetest suundadest, pakkudes ka sügavamaid sissevaateid.

Ühel päeval tuli Kristjan Järvi minu juurde ideega luua üks multimeedia-performance, kus minu filmidega oleks ühendatud live’is mängiv sümfooniaorkester. See idee kõnetas mind kohe, sest ma tundsin, et muusika toetaks oluliselt vaatajaid filmis arutatavate teemade mõistmisel.”

VAATA TREILERIT

Teose esiettekanne toimus 2016. aasta oktoobris Leipzigi Raadio (MDR) sümfooniaorkestri ja dirigent Kristjan Järvi osalusel.

Õhtu algab majandusteemalise paneeldiskussiooniga, kus filmi temaatikast lähtuvalt avavad maailma majanduses toimuvat Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas, režissöör Marina Landia, dirigent Kristjan Järvi. Paneeldiskussioonil osaleb ka mõjukas riskiinvestor, Ventura Group’i tegevjuht  Mo El Husseiny Araabia Ühendemiraatidest, kes on investeerinud üle 590 miljoni dollari erinevatesse tehnoloogiaettevõtetesse, sh Snapchat, Spotify, Alibaba.com, Uber, Twitter. Mohammed El Husseiny on ka üks Marina Landia filmi “Regular Crisis” tegelastest. Ingliskeelset vestlust modereerib Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldajad ERSO ja Pimedate Ööde Filmifestival


Kontserdisarja TULEVIKUMUUSIKA esitleb Nelja Energia

Kontserdisari “Tulevikumuusika” teeb koostööd kolme innovaatilise ja  piirideülese muusikafestivaliga, need on rahvusvaheline nüüdismuusika festival “Afekt”, Eesti muusika päevad ja ERSO hooajalõpufestival “Practical Spirituality”. Šveitsi dirigent Baldur Brönnimann on keskendunud eelkõige põnevaid ja keerulisi väljakutseid pakkuvale nüüdismuusikale, Risto Joost on multifunktsionaalne peadirigent Tallinna Kammerorkestrile ja Leipzigi MDRi koorile, olles lisaks Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstiline juht ning Rahvusooperi Estonia dirigent. Lausa kahel korral astub “Tulevikumuusika” sarjas dirigendipulti Kristjan Järvi, kes toob koos Voces Musicalese ja Saksa helilooja ja elektronmuuik Sven Helbigiga ettekandele viimase teose “I Eat the Sun and Drink the Rain”. Detsembris tuuakse tema taktikepi all ettekandele üks ebatavaline majandust ja muusikat ühendav teos – globaalse majanduse kantaadiks nimetatud live-soundtrack’iga film “Regular Crisis”. See toob filmilina vahendusel Estonia kontsrdisaali Steve Forbesi, José Ángel Gurría, Manfred Bischoffi ja teiste maailma tööstuse ja rahanduse valdkonna võtmefiguuride mõttearendused maailma majanduse hetkeseisu ja tulevikuperspektiivi teemadel, pingeid lisab ja võtab maha Louis Andriesseni, Bryce Dessneri, Jonny Greenwoodi, Kristjan Järvi ja teiste muusika.

R, 27.10.2017 – RITUAALID. Festivali “Afekt” avakontsert, dirigent BALDUR BRÖNNIMANN
R, 1.12.2017 – REGULAR CRISIS, dirigent KRISTJAN JÄRVI
R, 13.04-2018 – PÜHA MAGMA. Eesti muusika päevad, dirigent RISTO JOOST
T, 22.05.2018 – I EAT THE SUN AND DRINK THE RAIN. Festival “Practical Spirituality”, Voces Musicales, dirigent KRISTJAN JÄRVI

“Tulevikumuusika” sarjapiletid: 55 € / 40 € (müügil kuni 25.10.2017)
“Tulevikumuusika” sarjapileti soetamiseks tuleb kõigepeal osta vautšer, mille peal oleva koodiga saab lunastada sarja nelja kontserdi piletid.
OSTA SARJAPILET