Kontserdid

RITUAALID. Rahvusvahelise nüüdismuusika festivali “Afekt” avakontsert

27. oktoober 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja TULEVIKUMUUSIKA I kontsert

Fausto Romitelli
“Raadio Surnud Linn. Audiodroom aastast 2003” (Dead City Radio. Audiodrome 2003)

Elis Vesik
“Kadumispunkt nägemisväljal” (Punctum concursūs in prospectu, esiettekanne)

Gérard Grisey
“Üleminekud” (Transitoires)

Pierre Boulez
“Rituaal Bruno Maderna mälestuseks” (Rituel in memoriam Bruno Maderna)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent BALDUR BRÖNNIMANN


Festivali “Afekt 2017” sümfooniakontsert “Rituaalid” esitleb Pierre Boulez’i mälutseremooniat “Rituaal” ning klassiku Gérard Grisey ja tema hüpnootilise helikeelega õpilase Fausto Romitelli spektralismi. Esiettekandele tuleb tunnustatud noore Eesti helilooja Elis Vesiku eksperimentaalne uudisteos.

Orkestri ees on Šveitsi dirigent Baldur Brönnimann, kes läheneb musitseerimisele väga paindliku ja avara silmaringiga ning on keskendunud eelkõige põnevaid ja  keerulisi väljakutseid pakkuvale nüüdismuusikale. Ta on teinud koostööd tippheliloojatega, nagu John Adams, Saariaho, Birtwistle, Chin, Lachenmann, Lindberg ja Haas ning juhatanud Ligeti, Romitelli, Boulezi ja Zimmermanni suurteoseid, viimati BBC Promsil ja Viini Kontserdimajas. Brönnimann on Porto Casa da Música sümfooniaorkestri ja Baseli Sinfonietta peadirigent. Aastail 2011–2015 oli Brönnimann Norra juhtiva kaasaegse muusika ansambli BIT20 kunstiline juht ning 2008–2012 Colombia Rahvusliku Sümfooniaorkestri muusikadirektor.

Piletid: 22 € / 16 €
Kontserdi korraldajad ERSO ja festival Afekt


Kontserdisarja TULEVIKUMUUSIKA esitleb Nelja Energia

Kontserdisari “Tulevikumuusika” teeb koostööd kolme innovaatilise ja  piirideülese muusikafestivaliga, need on rahvusvaheline nüüdismuusika festival “Afekt”, Eesti muusika päevad ja ERSO hooajalõpufestival “Practical Spirituality”. Šveitsi dirigent Baldur Brönnimann on keskendunud eelkõige põnevaid ja keerulisi väljakutseid pakkuvale nüüdismuusikale, Risto Joost on multifunktsionaalne peadirigent Tallinna Kammerorkestrile ja Leipzigi MDRi koorile, olles lisaks Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstiline juht ning Rahvusooperi Estonia dirigent. Lausa kahel korral astub “Tulevikumuusika” sarjas dirigendipulti Kristjan Järvi, kes toob koos Voces Musicalese ja Saksa helilooja ja elektronmuuik Sven Helbigiga ettekandele viimase teose “I Eat the Sun and Drink the Rain”. Detsembris tuuakse tema taktikepi all ettekandele üks ebatavaline majandust ja muusikat ühendav teos – globaalse majanduse kantaadiks nimetatud live-soundtrack’iga film “Regular Crisis”. See toob filmilina vahendusel Estonia kontsrdisaali Steve Forbesi, José Ángel Gurría, Manfred Bischoffi ja teiste maailma tööstuse ja rahanduse valdkonna võtmefiguuride mõttearendused maailma majanduse hetkeseisu ja tulevikuperspektiivi teemadel, pingeid lisab ja võtab maha Louis Andriesseni, Bryce Dessneri, Jonny Greenwoodi, Kristjan Järvi ja teiste muusika.

R, 27.10.2017 – RITUAALID. Festivali “Afekt” avakontsert, dirigent BALDUR BRÖNNIMANN
R, 1.12.2017 – REGULAR CRISIS, dirigent KRISTJAN JÄRVI
R, 13.04-2018 – PÜHA MAGMA. Eesti muusika päevad, dirigent RISTO JOOST
T, 22.05.2018 – I EAT THE SUN AND DRINK THE RAIN. Festival “Practical Spirituality”, Voces Musicales, dirigent KRISTJAN JÄRVI

“Tulevikumuusika” sarjapiletid: 55.- / 40.- (müügil kuni 25.10.2017)

“Tulevikumuusika” sarjapileti soetamiseks tuleb kõigepeal osta vautšer, mille peal oleva koodiga saab lunastada sarja nelja kontserdi piletid.