Kontserdid

ROOMA KARNEVAL

Giordano Bellincampi (© Andreas Köhring).

4. detsember 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal (30.04.2020 asenduskontsert)

Hector Berlioz
Avamäng “Rooma karneval” (Le Carnaval romain)   9′

Richard Wagner
“Wesendoncki laulud” (Wesendonck Lieder)   20′

Ottorino Respighi
Sümfooniline poeem “Rooma purskkaevud” (Le Fontane di Roma)   16′
Sümfooniline poeem “Rooma piiniad” (Pini di Roma)   22′

ARETE KERGE sopran
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent GIORDANO BELLINCAMPI


Dirigent Giordano Bellincampi on sündinud Roomas, kuid suurema osa ajast elanud Taanis. Tromboonimängijana muusikuteed alustanud Bellincampi tegevus professionaalse dirigendina on kestnud juba veerandsada aastat. Ta on olnud Taani juhtiva nüüdismuusikaansambli Athelas Sinfonietta eestvedaja, seejärel Kopenhaageni Filharmoonikute peadirigent, Taani Rahvusliku Ooperiteatri muusikajuht, Saksamaal Duisburgi Filharmoonikute muusikajuht, Norras Kristiansandi Sümfooniaorkestri peadirigent ning Milanos tegutseva orkestri I Pomeriggi Musicali peadirigent.

Seekordse Rooma-ainelise kavaga on dirigendil suur rõõm pakkuda Eesti publikule võimalust nautida oma kodulinna hõngu. Giordano Bellincampi: “Rooma on igavene linn, vähemalt minu jaoks. Käin seal igal aastal mitmeid kordi oma perel külas, iga väljak, iga purskkaev, iga kirikufassaad elustab mälestusi ja tundeid. Mitte keegi ei ole neid emotsioone paremini väljendanud kui Respighi oma sümfoonilistes poeemides, mida kuuldes võib, kirjanduslikult väljendudes, tõesti tunda Tritoni purskkaevu vee värskust või Via Appia äärsete piiniate pakutavat varju. Ma olen kindel, et iga kontserdikülastaja Tallinnas saab sel kontserdil oma kujutlustes taas Roomat külastada või nautida oma esimest, helimaalilist kohtumist selle linnaga.”

Arete Kerge.

Sarnaselt paljude teiste heliloojatega oli Roomal oluline roll ka nii Berliozi kui Wagneri elus. Berliozi loomingus kuuleme itaalialikku rõõmu muusikast, laulmisest ja tantsimisest, just sellest, mis inspireeris ka Richard Wagnerit tema elu lõpuaastatel, mil ta veetis pika ja loominguliselt viljaka perioodi Itaalias.“

Wagneri “Wesendoncki laulud” kõlavad Rooma Santa Cecilia Konservatooriumis magistrikraadi saanud sopran Arete Kerge esituses.

Piletid: 25 € / 18 €*     PILETILEVI   PILETIMAAILM
Kehtivad ka 30. aprilliks 2020 ostetud piletid.
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.


* SÜMFOONILINE LÕUNA: N, 3. detsember 2020 kell 13 (kestus ca 1 tund)
Wagner. “Wesendoncki laulud”
Respighi. Sümfooniline poeem “Rooma piiniad”
ARETE KERGE sopran
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent GIORDANO BELLINCAMPI

Piletid: 8 € / 6 €*

* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.